Prawica Rzeczypospolitej
Prawica Rzeczypospolitej na Facebook
Prawica Rzeczypospolitej na YouTube
ECPM

Wsparcie

Newsletter Prawicy
Jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach na stronie i działalności Prawicy.
» Zamawiam
Struktury lokalne
Do pobrania
Logo Prawicy Rzeczypospolitej.
Logo Prawicy Rzeczypospolitej
Szukaj
Aktualności
15-06-2018
Zaprezentowaliśmy międzynarodową Konwencję Praw Rodziny

W piątek 15 czerwca 2018 r. w Centrum Prasowym PAP w Warszawie zaprezentowano projekt międzynarodowej Konwencji Praw Rodziny, powstałej z inicjatywy prezesa i europosła Prawicy Rzeczypospolitej, Marka Jurka. Tekst przygotowali prawnicy z Instytutu na rzecz Kultury Prawnej Ordo Iuris.

– Jestem przekonany, że prezentujemy dzisiaj bardzo ważny projekt dokumentu, który chcielibyśmy, żeby jak najszybciej stał się oficjalnym stanowiskiem Rzeczpospolitej, dlatego że Polska musi mieć jasny, klarowny przekaz na forum międzynarodowym, wyrażający wartości, których bronimy i zasady ładu społecznego, które uważamy za gwarantujące wolność, dobro wspólne, wszystkie dobra społeczne, które Polska chce chronić w swoim życiu – podkreślił Marek Jurek i zapowiedział, że do końca tego miesiąca z projektem zostaną zapoznani przedstawiciele władz RP. Inicjatorzy Konwencji chcieliby na temat tej inicjatywy rozmawiać m. in. z premierem Morawieckim czy wicepremier Szydło.

W konferencji wzięli udział: Marek Jurek (prezes i europoseł Prawicy Rzeczypospolitej), Lidia Sankowska-Grabczuk (Narodowa Rada Chrześcijańskiego Kongresu Społecznego), dr Tymoteusz Zych (Instytut na rzecz Kultury Prawnej Ordo Iuris) i Karina Walinowicz (Konfederacja Kobiet RP).

Konwencja Praw Rodziny powstała z inicjatywy Posła do Parlamentu Europejskiego, Prezesa Prawicy Rzeczypospolitej Marka Jurka i przygotowana przez ekspertów Instytutu na Rzecz Kultury Prawnej Ordo Iuris jest pierwszym na świecie aktem prawa międzynarodowego, która kompleksowo ujmuje prawa rodzin, w tym prawa rodziców, małżonków oraz ich dzieci. Rozwiązania przyjęte w Konwencji stanowią odpowiedź na współczesne problemy i zagrożenia, z którymi od wielu lat zmagają się liczne rodziny. Chodzi przede wszystkim o dyskryminację małżeństw i rodzin wielodzietnych, nasilającą się propagandę przedstawiająca rodziny jako źródła patologii i przemocy, kwestionowanie prawa rodziców do wychowania dzieci zgodnie z własnymi przekonaniami, wykorzystywanie instytucji publicznych do indoktrynacji ideologicznej małoletnich, promowanie patologicznych form współżycia społecznego takich jak związki homoseksualne, eskalacja ideologii gender zacierającej naturalne różnice między płciami, brak szacunku dla godności ludzi na najwcześniejszym etapie ich życia czy utrwalanie się mentalności przeciwnej poczęciu nowego życia.

Więcej informacji o Konwencji na portalu konwencjarodziny.pl.

Nagranie z konferencji.

Wypowiedź Marka Jurka po konferencji.

Zdjęcie z konferencji prasowej


Zdjęcie z konferencji prasowejCopyright © Prawica Rzeczypospolitej

[ wykonanie ]