Prawica Rzeczypospolitej
Prawica Rzeczypospolitej na Facebook
Prawica Rzeczypospolitej na YouTube
ECPM

Wsparcie

Newsletter Prawicy
Jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach na stronie i działalności Prawicy.
» Zamawiam
Struktury lokalne
Do pobrania
Logo Prawicy Rzeczypospolitej.
Logo Prawicy Rzeczypospolitej
Szukaj
Aktualności
13-06-2018
Prawica Rzeczypospolitej zaprezentowała w Sejmie RP projekt nowelizacji Prawa o zgromadzeniach

W środę 13 czerwca 2018 r. Prawica Rzeczypospolitej zaprezentowała w Sejmie RP projekt nowelizacji Prawa o zgromadzeniach. Jego celem jest zapewnienie należytej ochrony prawnej kościołom i związkom wyznaniowym, jak również wiernym tych wspólnot religijnych, poprzez uniemożliwienie zakłócania sprawowania kultu przez manifestacje o charakterze politycznym. Ma to związek z niedawnymi manifestacjami m. in. przed kuriami biskupimi czy jedną z czołowych polskich katolickich rozgłośni radiowych.

- Celem tej nowelizacji jest wypełnienie luki prawnej w polskim prawodawstwie w tym zakresie - podkreślił podczas konferencji prasowej w Sejmie RP wiceprezes Prawicy Rzeczypospolitej, dr Krzysztof Kawęcki. - W ostatnim czasie miały miejsce manifestacje przed kuriami biskupimi w Warszawie i innych miastach Polski. Niestety charakteryzowały się nie tylko werbalną agresją, ale również często fizyczną. Grupa manifestantów na przykład weszła w marcu tego roku na dziedziniec Pałacu Arcybiskupów przy ulicy Miodowej w Warszawie, usiłowano nawet wejść do budynków, doszło do przepychanek z policją - podkreślił dr Kawęcki.

- Jeżeli projekt zgromadzenia będzie w odległości mniejszej niż 200 metrów, prowadzący to zgromadzenie będzie musiał uzyskać zgodę administratora danego obiektu - dodał poseł Prawicy Rzeczypospolitej, dr Jan Klawiter.Zdjęcie z konferencji prasowej
Zdjęcie z konferencji prasowej
Zdjęcie z konferencji prasowej

Załączniki:Copyright © Prawica Rzeczypospolitej

[ wykonanie ]