Prawica Rzeczypospolitej
Prawica Rzeczypospolitej na Facebook
Prawica Rzeczypospolitej na YouTube
ECPM

Wsparcie

Newsletter Prawicy
Jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach na stronie i działalności Prawicy.
» Zamawiam
Struktury lokalne
Do pobrania
Logo Prawicy Rzeczypospolitej.
Logo Prawicy Rzeczypospolitej
Szukaj
Aktualności
15-05-2008
Marek Jurek: solidarność musi obejmować niepełnosprawnych

We czwartek (15.5.) Marek Jurek prowadził kampanię w Jaśle i Powiecie Jasielskim.

Na spotkaniu z mieszkańcami Jasła mówił o głównym celu swojej kampanii: przywróceniu znaczenia zasad, przekonań i odwagi cywilnej w polityce. Zapowiedział działania na rzecz zniesienia przymusowego finansowania partii z budżetu i zmianę ordynacji wyborczej. Nie będziemy mieli odważnych i uczciwych polityków – mówił – jeśli monopol na zgłaszanie kandydatów do Sejmu będą miały centrale partyjne – oferujące miejsca na liście i korzyści tym, którzy są posłuszni. Marszałek Jurek kolejny raz opowiedział się za wprowadzeniem jednomandatowych okręgów wyborczych.

Powiedział, że solidarność społeczna dotyczy przede wszystkim najsłabszych. Były marszałek Sejmu opowiedział się przeciw likwidacji Państwowego Funduszu Osób Niepełnosprawnych. Mówił o potrzebie takich działań jak wprowadzenie instytucji asystenta osoby niepełnosprawnej na szeroką skalę, który byłby opłacany ze środków publicznych oraz zagwarantowaniem większych zwolnień podatkowych dla rodzin wychowujących dzieci niepełnosprawne.

Marszałek Marek Jurek mówił o potrzebie działań władz samorządowych na rzecz ochrony praw małego i średniego handlu krajowego i przypomniał uprawnienia wynikające z ustawy o handlu wielko powierzchniowym, nad którą pracował Sejm pod jego patronatem .

Mówił też o swojej działalności na Podkarpaciu: Zainicjowałem budowę drogi ekspresowej S-19, promowałem instytucje kulturalne oraz ochronę zabytków Podkarpacia, działałem na rzecz lotniska w Rzeszowie i strefy ekonomicznej w Mielcu. I koledzy wtedy bardzo cenili moje wsparcie i podkarpacką działalność, gdy wspierałem kampanie Stanisława Zająca czy obecnej pani burmistrz Jasła – choć swoich koalicji ze mną nie uzgadniała.

Marek Jurek – kandydat w wyborach uzupełniających w wyborach do Senatu na Podkarpaciu – przebywał w Jaśle na zaproszenie Krzysztofa Czeluśniaka, Radnego Rady Miasta Jasła.

--
Biuro Prasowe Prawicy RzeczypospolitejCopyright © Prawica Rzeczypospolitej

[ wykonanie ]