Prawica Rzeczypospolitej
Prawica Rzeczypospolitej na Facebook
Prawica Rzeczypospolitej na YouTube
ECPM

Wsparcie

Newsletter Prawicy
Jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach na stronie i działalności Prawicy.
» Zamawiam
Struktury lokalne
Do pobrania
Logo Prawicy Rzeczypospolitej.
Logo Prawicy Rzeczypospolitej
Szukaj
Aktualności
20-03-2018
Polskie Radio - Marek Jurek: ideologia Putina to ideologia neosowiecka

– To jest dialektyka, że rewolucja była tragedią, a Związek Sowiecki był w porządku – powiedział w "Salonie politycznym Trójki" europoseł Marek Jurek o politycznej ideologii Władimira Putina, który ponownie został wybrany na prezydenta Rosji.

Niekwestionowanym zwycięzcą wyborów prezydenckich w Rosji został Władimir Putin. Po przeliczeniu ponad 99 procent głosów obecny prezydent uzyskał poparcie na poziomie 76,6 procent. Na drugim miejscu znalazł się kandydat partii komunistycznej Paweł Grudinin z poparciem 11,8 procent. Na trzecim jest Władimir Żyrinowski, którego poparło 5,6 procent wyborów i na czwartym Ksenia Sobczak z poparciem 1,6 procent. Przegrani kandydaci kampanię wyborczą nazywają "nieuczciwą" i "brudną". W trakcie głosowania niezależni obserwatorzy odnotowali wiele naruszeń ordynacji wyborczej. Grupy monitoringowe z krajów dawnego Związku Radzieckiego nie dostrzegły niczego nadzwyczajnego.

– Pamiętajmy, że dzisiejsza Rosja jest Rosją postkomunistyczną – powiedział Marek Jurek i dodał, że ideologia Putina to ideologia neosowiecka – doktryna zakładająca, że największą tragedią geopolityczną XX wieku był rozpad Związku Sowieckiego. – Na ile się da, on chce ten rozpad naprawiać, korygować – tłumaczył gość Trójki.

Marek Jurek wskazał, że Putin, tak jak komunizm, potrzebuje demokratycznej legitymacji. Dodał, że kandydata, który miał realne szanse z nim konkurować unieszkodliwiono. – Nie wiem, czy Nawalny miał szanse wygrać, ale miał szansę pokazać dużą skalę sprzeciwu społecznego od autentycznej antyputinowskiej opozycji – ocenił Marek Jurek. Podkreślił, że niezarejestrowanie prawidłowo zgłoszonych kandydatów jest pogwałceniem wolności wyborów. – Wybory z tego punktu widzenia nie były wolne – stwierdził.

Co oznacza kolejna kadencja Władimira Putina? Czy jest to zagrożenie dla Europy Wschodniej? Czy powinniśmy przygotować się na prowokacje ze strony Rosji? Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

W audycji poruszono też wątek otrucia Siergieja Skripala w Wielkiej Brytanii, a także temat prawa aborcyjnego w Polsce.

Źródło: Polskie Radio.Copyright © Prawica Rzeczypospolitej

[ wykonanie ]