Prawica Rzeczypospolitej
Prawica Rzeczypospolitej na Facebook
Prawica Rzeczypospolitej na YouTube
ECPM

Wsparcie

Newsletter Prawicy
Jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach na stronie i działalności Prawicy.
» Zamawiam
Struktury lokalne
Do pobrania
Logo Prawicy Rzeczypospolitej.
Logo Prawicy Rzeczypospolitej
Szukaj
Aktualności
26-10-2017
Dr Kawęcki: „UE nie jest siłą, która zapewnia nam bezpieczeństwo”

Dr Krzysztof Kawęcki,wiceprezes Prawicy Rzeczypospolitej, był gościem Piotra Otrębskiego w poranku „Siódma – Dziewiąta”. Tematem rozmowy były ostatnie wydarzenia polityczne. Skomentowano m.in. wczorajszą rozmowę prezydenta z ministrem Macierewiczem.

Stwierdził, że zwiększenie nakładów na obronność to dobry kierunek działania: „Własna armia jest rzeczą najważniejszą. Wiadomo, że UE w zakresie militarnym to nie jest wystarczająca siła, która by nam zapewniła bezpieczeństwo. Zresztą bardzo złym rozwiązaniem byłoby, do czego dążą wysocy funkcjonariusze Unii Europejskiej, wprowadzenie tzw. armii europejskiej”.

Kawęcki skomentował także kwestię relacji pomiędzy prezydentem a prezesem PiS. Stwierdził, że w ich rozmowach nie brakuje tematów dotyczących reformy sądownictwa czy kwestii aneksu do raportu WSI: „Rzecznik prasowy prezydenta Krzysztof Łapiński powiedział, że była także kwestia aneksu raportu WSI. W trakcie prezydentury Komorowskiego różne rzeczy znikały z Pałacu Prezydenckiego, ale byłaby to sprawa bardzo poważna i nie sądzę, że to miało miejsce”.

Kawęcki odniósł się także do kwestii wolnej niedzieli, zaznaczając, że jest absolutnym zwolennikiem zakazu handlu w niedzielę, z racji że jest to dzień szczególny.

Źródło: siodma9.pl.Copyright © Prawica Rzeczypospolitej

[ wykonanie ]