Prawica Rzeczypospolitej
Prawica Rzeczypospolitej na Facebook
Prawica Rzeczypospolitej na YouTube
ECPM

Wsparcie

Newsletter Prawicy
Jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach na stronie i działalności Prawicy.
» Zamawiam
Struktury lokalne
Do pobrania
Logo Prawicy Rzeczypospolitej.
Logo Prawicy Rzeczypospolitej
Szukaj
Aktualności
17-10-2017
Radio Maryja: Dr Kawęcki: Dla Polaków Św. Jan Paweł II był prorokiem nadziei

16 października mija dokładnie 39 lat od wyboru Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową. Było to wydarzenie bezprecedensowe, ponieważ po raz pierwszy od lat został wybrany papież niepochodzący z Włoch, ale – jak to powiedział sam Wojtyła po wyborze – z dalekiej Polski. W 1978 roku polski papież rozpoczął swój wyjątkowy pontyfikat.

Przez ten czas Jan Paweł II zyskał sobie miano „papieża pielgrzyma”. To dzięki podróżom apostolskim, których odbył aż 104, z czego 9 do Polski. Podczas swoich pielgrzymek zaszczepiał wśród ludzi nadzieję, co w Polsce było jedną ze składowych upadku komunizmu. Dr Krzysztof Kawęcki wspomina Papieża Polaka i jego pielgrzymkę do Polski jako fundament przemian politycznych, społecznych oraz osobistych.

– Dla Polaków św. Jan Paweł II był prorokiem nadziei, wolności i godności chrześcijańskiej. Tak dla narodu jak i dla człowieka. Można powiedzieć, że prorocze okazały się słowa podczas pierwszej pielgrzymki do Polski na początku czerwca 1979 roku. Słowa wypowiedziane na ówczesnym Placu Zwycięstwa w Warszawie. Słowa, które pamiętamy, które były wielokrotnie przywoływane. „Niech zstąpi Duch Twój i odnowi oblicze Ziemi – tej Ziemi”. Te słowa stały się fundamentem przemian politycznych, społecznych, a także osobistych dla wielu ludzi. Myślę, że te słowa były bardzo ważne. One dały nadzieję – mówił na antenie Radia Maryja dr Krzysztof Kawęcki, wiceprezes Prawicy Rzeczypospolitej.

Dr Kawęcki podkreślił, że nauczanie Jana Pawła II i znajomość Katolickiej Nauki Społecznej są ważne szczególnie w dzisiejszych czasach, kiedy słowa Świętego są wykorzystywane przez polityków, którzy je przekręcają i nadają im zupełnie inny ton.

– Nauczanie św. Jana Pawła II jest wciąż aktualne i stoi przed nami zadanie przypominania tego nauczania i jego realizowania. Trzeba przypominać, czym jest społeczne nauczanie Kościoła i to jest najlepsza recepta na próby fałszywej interpretacji słów św. Jana Pawła II – podkreślił dr Kawęcki.

Całość programu „Aktualności dnia” z udziałem dr. Krzysztofa Kawęckiego można odsłuchać [tutaj].Copyright © Prawica Rzeczypospolitej

[ wykonanie ]