Prawica Rzeczypospolitej
Prawica Rzeczypospolitej na Facebook
Prawica Rzeczypospolitej na YouTube
ECPM

Wsparcie

Newsletter Prawicy
Jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach na stronie i działalności Prawicy.
» Zamawiam
Struktury lokalne
Do pobrania
Logo Prawicy Rzeczypospolitej.
Logo Prawicy Rzeczypospolitej
Szukaj
Aktualności
30-08-2017
Przeciw bezprawnemu działaniu Komisji Europejskiej - Oświadczenie Prawicy Rzeczypospolitej

Po raz kolejny instytucje Unii Europejskiej podejmują bezprawne działania, które godzą w ład konstytucyjno-prawny Rzeczpospolitej. Zapowiedziana na 31 sierpnia 2017 roku „debata” komisji ds. wolności obywatelskich, sprawiedliwości i spraw wewnętrznych Parlamentu Europejskiego, wymierzona jest w suwerenność państwa polskiego.

Komisja PE ma debatować z wiceszefem Komisji Europejskiej Fransem Timmermansem na temat praworządności w Polsce. Przykładowo, krytyce - jako „dyskryminacyjne ze względu na płeć” - poddawane są zapisy dotyczące ustawy o sądach powszechnych, które wprowadzają zróżnicowanie wieku przejścia na emeryturę dla kobiet (60 lat) i mężczyzn (65 lat).

Prawica Rzeczypospolitej zwraca uwagę, że ingerencja instytucji unijnych nie tylko narusza polską suwerenność ale również uderza w dialog polityczny w naszym kraju, który zmierza do wypracowania najlepszych rozwiązań prawnych dla obywateli naszego państwa.

W przeddzień wspomnianej „debaty” przypominamy stanowisko prezentowane przez Marka Jurka - posła Parlamentu Europejskiego i prezesa Prawicy Rzeczypospolitej, w którym przestrzegał, że ewentualne uruchomienie przeciw Polsce artykułu 7 traktatu unijnego, będzie początkiem końca Unii Europejskiej w tej formie jaką znamy.

W imieniu Prawicy Rzeczypospolitej:

(-) Marian Piłka,
wiceprezes Prawicy Rzeczypospolitej

(-) Krzysztof Kawęcki,
wiceprezes Prawicy Rzeczypospolitej

(-) Lech Łuczyński,
Sekretarz Generalny Prawicy

Załączniki:Copyright © Prawica Rzeczypospolitej

[ wykonanie ]