Prawica Rzeczypospolitej
Prawica Rzeczypospolitej na Facebook
Prawica Rzeczypospolitej na YouTube
ECPM

Wsparcie

Newsletter Prawicy
Jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach na stronie i działalności Prawicy.
» Zamawiam
Struktury lokalne
Do pobrania
Logo Prawicy Rzeczypospolitej.
Logo Prawicy Rzeczypospolitej
Szukaj
Aktualności
Marek Jurek w Kielcach

Przewodniczący Prawicy Rzeczypospolitej Marek Jurek odwiedził 3 kwietnia br. Kielce i spotkał się z mieszkańcami Województwa Świętokrzyskiego. Na temat ratyfikacji traktatu lizbońskiego rozmawiał podczas porannego wywiadu w Radiu Kielce a w godzinach popołudniowych spotkał się ze słuchaczami Radia Fama i Radia Jedność.

Marek Jurek był gościem Zespołu Szkół Katolickich im. Św. Stanisława Kostki. Spotkał się z gronem pedagogicznym oraz grupą 180 uczniów. Pan Marszałek mówił o konieczności znajdowania i budowania w sobie duchowych wartości a tym samym siły do osiągania sukcesów nie tylko naukowych. Młodzież bardzo czynnie uczestnicząca w spotkaniu zadawała wiele interesujących pytań nt. sytuacji bieżącej i perspektyw dalszego rozwoju Polski.

O godz. 13.00 p. Marszałek wraz z p. Markiem Ciuraszkiewiczem - pełnomocnikiem Prawicy oraz p. Elżbietą Grandys zostali podjęci uroczystym obiadem przez Ordynariusza Diecezji Kieleckiej Księdza Biskupa Kazimierza Ryczana, biskupów pomocniczych Mariana Florczyka i Kazimierza Gurdę oraz księży pracowników Kurii Diecezjalnej. Księża biskupi na dalszą pracę dla Narodu i Państwa udzielili Panu Marszałkowi błogosławieństwa.

Wydarzeniem kulminacyjnym wizyty było spotkanie z mieszkańcami Kielc i Województwa Świętokrzyskiego w auli Wyższego Seminarium Duchownego im. Bpa Czesława Kaczmarka. Temat spotkania brzmiał „Traktat lizboński a sprawa polska”. Spotkanie rozpoczęło się modlitwą „Pod Twoją Obronę” w intencji dzieci nienarodzonych.

W spotkaniu wzięło udział szerokie grono znamienitych osób z Kielc i województwa, m.in. profesorowie WSD w Kielcach, Uniwersytetu Przyrodniczo- Humanistycznego im. Jana Kochanowskiego, środowiska kombatanckie, środowiska związane z LPR i UPR. Obecne były także ruchy i wspólnoty kościelne m.in. Kościół Domowy, Rycerstwo Niepokalanej, Biura Radia Maryja, Stowarzyszenie Rodzin Katolickich i Klub Inteligencji Katolickiej. Razem ok. 300 osób. Przewodniczący Prawicy mówił o sprawach związanych z Traktatem Lizbońskim i zagrożeniach jakie wynikają z jego ratyfikacji w Polsce. Po prelekcji wywiązała się dyskusja w czasie której Marszałek tłumaczył wiele zawiłych spraw związanych z życiem publicznym Polski. Na zakończenie w imieniu uczestników i organizatorów spotkania podziękowanie wyraził p.Marek Ciuraszkiewicz. Pani Elżbieta Grandys zaś wręczyła gościowi bukiet kwiatów. W spotkaniu wziął udział również goszczący w Kielcach o. Leon Knabit- benedyktyn z Tyńca.

Wizytę Przewodniczącego Prawicy Rzeczypospolitej w Kielcach zakończyła uroczysta kolacja.Copyright © Prawica Rzeczypospolitej

[ wykonanie ]