Prawica Rzeczypospolitej
Prawica Rzeczypospolitej na Facebook
Prawica Rzeczypospolitej na YouTube
ECPM

Wsparcie

Newsletter Prawicy
Jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach na stronie i działalności Prawicy.
» Zamawiam
Struktury lokalne
Do pobrania
Logo Prawicy Rzeczypospolitej.
Logo Prawicy Rzeczypospolitej
Szukaj
Aktualności
10-05-2017
Poseł Klawiter w Sejmie RP: Najpierw prawa człowieka, potem zwierząt

Poseł Prawicy Rzeczypospolitej dr Jan Klawiter 10 maja br. wypowiedział się w Sejmie RP w debacie na temat rządowego projektu ustawy o zmianie ustawy o ochronie zwierząt oraz ustawy – Kodeks karny.

Panie Marszałku, Wysoka Izbo!

Jako przedstawiciel Prawicy Rzeczypospolitej chciałbym zwrócić uwagę na fakt, że większość rządząca z jednej strony odżegnuje się od zaostrzenia kar za zabijanie ludzi - przez tzw. aborcję - a jednocześnie chce zaostrzyć kary za znęcanie się nad zwierzętami. Warto w tym miejscu przywołać słowa prezesa Prawicy Rzeczypospolitej, Marka Jurka, z kwietniowego posiedzenia komisji ds. Petycji. Cytuję: „Uważam, że nie można w ten sposób stawiać sprawy, że dziecko w tej najtrudniejszej fazie życia, kiedy jest zdane tylko na swoich rodziców, będzie zasługiwać na mniejszą ochronę, niż np. płyta, która może być skopiowana, albo bezpański pies, który może być źle potraktowany. Oczywiście - własność zasługuje na ochronę, zwierzęta zasługują na ochronę, ale w pierwszym rzędzie, naszym pierwszym obowiązkiem jest człowiek.”.

Prawo i Sprawiedliwość przestraszyło się tzw. czarnych protestów. Tak się składa, że obecnie w wielu miastach Polski albo już przeszły, albo będą niedługo przechodzić Marsze dla Życia i Rodziny. Jeżeli chcemy wszystkich obywateli traktować poważnie - a nie tylko uczestników tzw. czarnych protestów - to powinniśmy najpierw zająć się sprawą odpowiedniego zadbania o prawa ludzi - czego domagają się uczestnicy Marszu dla Życia i Rodziny - a dopiero potem zastanowić się nad kwestią praw zwierząt. Moim zdaniem należy więcej zrobić dla konsekwentnego wykorzystania istniejącego już prawa, które chroni zwierzęta, a nie jest wykorzystywane. Będę głosował jednak za przekazaniem projektu do dalszej pracy.Copyright © Prawica Rzeczypospolitej

[ wykonanie ]