Prawica Rzeczypospolitej
Prawica Rzeczypospolitej na Facebook
Prawica Rzeczypospolitej na YouTube
ECPM

Wsparcie

Newsletter Prawicy
Jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach na stronie i działalności Prawicy.
» Zamawiam
Struktury lokalne
Do pobrania
Logo Prawicy Rzeczypospolitej.
Logo Prawicy Rzeczypospolitej
Szukaj
Aktualności
31-07-2016
Śp Piotr Tymański

29 lipca RP 2016 zmarł
śp.
Piotr Tymański


Pogrzeb Śp Piotra Tymańskiego, odbędzie się we wtorek 2 sierpnia o godz. 12.00 na cmentarzu witomińskim. Msza Św. w kościele Św. Maksymiliana Kolbego na Witominie o g. 11.00 ( różaniec o g. 10.30).

Niech Bóg wynagrodzi Jemu trudy dobrego życia!

Koledzy z Prawicy Rzeczypospolitej


________________________

Piotr Tymański ur. 18 czerwca 1933r. w Nowojelni koło Nowogródka, Doktor nauk fizycznych w zakresie fizyki morza, Radny Miasta Gdynia III kadencji (1998-2002). Kandydował z listy AWS, z okręgu Witomino, Chwarzno. Pełnił funkcję wiceprzewodniczącego Rady Miasta, radny i przewodniczący Rady Dzielnicy Witomino Radiostacja w latach 1994-1998 oraz 2003-2007.Emerytowany nauczyciel akademicki, autor książek, podręczników akademickich oraz wielu publikacji naukowych i publicystycznych m.in. „Wspomnienia znad Niemna”. W 1990 r w konkursie został wybrany na stanowisko Dyrektora Wojewódzkiego Ośrodka Metodycznego Gdańsku (obecnie CEN).

Działacz społeczny – wieloletni Prezes Akcji Katolickiej w swej Parafii.
Współzałożyciel i sekretarz Społecznego Komitetu Budowy Pomnika Marynarza Polskiego. Jako Kresowiak urodzony na Nowogródzyżnie zaangażowany w akcje pomocy dla Polaków na Wileńszczyżnie. Organizator Gdyńskiego marszu w Obronie TV Trwam, który zgromadził tysiące uczestników. Współzałożyciel gdyńskich struktur PIS oraz jeden z jego pierwszych pełnomocników. W 2007r. zaangażował się w tworzenie pomorskich struktur Prawicy RP Marka Jurka a, następnie aktywnie działał jako pełnomocnik okręgu Gdańsk oraz członek władz naczelnych tegoż stronnictwa.Copyright © Prawica Rzeczypospolitej

[ wykonanie ]