Prawica Rzeczypospolitej
Prawica Rzeczypospolitej na Facebook
Prawica Rzeczypospolitej na YouTube
ECPM

Wsparcie

Newsletter Prawicy
Jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach na stronie i działalności Prawicy.
» Zamawiam
Struktury lokalne
Do pobrania
Logo Prawicy Rzeczypospolitej.
Logo Prawicy Rzeczypospolitej
Szukaj
Aktualności
24-06-2016
Czas na dymisję Junckera, Timmermansa i Mogherini! Oświadczenie Prawicy Rzeczypospolitej

Odejście Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej stanowi finalny efekt procesu federalizacji Europy, zapoczątkowanego Traktatem Lizbońskim. Jest reakcją na usiłowania destrukcji suwerenności państw europejskich ze strony kierownictwa Unii Europejskiej i na konformizm polityków, którzy się na to zgadzali.
Jeżeli pojęcia odpowiedzialności politycznej i kontroli władzy mają zachować wpływ na działalność Unii Europejskiej – przewodniczący Juncker i jego najbliżsi współpracownicy powinni podać się do dymisji lub zostać odwołani. To ich polityka imigracyjna doprowadziła zarówno do ogromnej liczby ludzkich tragedii, jak i do uzasadnionego sprzeciwu narodów Europy, czego najbardziej radyklaną formą stał się Brexit.
Reakcją Rzeczypospolitej na kryzys Unii Europejskiej powinno być wzmożenie najdalej idącej współpracy państw Europy środkowej, a także ożywianie silnej chrześcijańskiej, konserwatywnej opinii w Europie, której Polska powinna być naturalnym rzecznikiem. Współpraca europejska będzie efektywna, jeżeli będzie szanować wartości i interesy swoich państw. Polska będzie wywierać wpływ na politykę Unii, o ile będzie odważnie mówić jakiej Europy chcemy i na co w Europie się nie zgodzimy.

W imieniu Prawicy Rzeczpospolitej:
Marek Jurek, Marian Piłka, Krzysztof Kawęcki, Lech ŁuczyńskiCopyright © Prawica Rzeczypospolitej

[ wykonanie ]