Prawica Rzeczypospolitej
Prawica Rzeczypospolitej na Facebook
Prawica Rzeczypospolitej na YouTube
ECPM

Wsparcie

Newsletter Prawicy
Jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach na stronie i działalności Prawicy.
» Zamawiam
Struktury lokalne
Do pobrania
Logo Prawicy Rzeczypospolitej.
Logo Prawicy Rzeczypospolitej
Szukaj
Aktualności
09-06-2016
Nie dla uzurpacji ze strony Junckera-Timmermansa! (Oświadczenie Prawicy Rzeczypospolitej)

Prawica Rzeczypospolitej wzywa rząd do niekontynuowania wymiany stanowisk z Komisją Europejską na temat wewnętrznych spraw naszego państwa.

Komisja Europejska próbuje bowiem wejść w kompetencje rządów państw Unii Europejskiej, działając tak, jakby Unia nie była związkiem państw, a organizacją, w której państwa podlegają Komisji Europejskiej. Takie naruszenie kompetencji państw oznacza pozatraktatową zmianę charakteru Unii Europejskiej. Stanowi to nie tylko naruszenie uprawnień polskich władz, ale Polski jako państwa i narodu.

Polska – ani w akcie przystąpienia do Unii, ani w później ratyfikowanych traktatach, nie udzielała Komisji Europejskiej takiej delegacji uprawnień.

Zaznaczamy przy tym, że działania Komisji nie ułatwiają rozwiązania konfliktu wokół Trybunału, przyczyniając się do polaryzacji stanowisk – w sytuacji, gdy nasz kraj potrzebuje w tej sprawie otwartej debaty. Prawica Rzeczypospolitej przypomina swój apel Prezydenta o aktywne działania na rzecz przełamania kryzysu konstytucyjnego.

W imieniu Prawicy Rzeczypospolitej:
Marek Jurek, Marian Piłka, Krzysztof Kawęcki, Jan Klawiter, Lech Łuczyński

Załączniki:Copyright © Prawica Rzeczypospolitej

[ wykonanie ]