Prawica Rzeczypospolitej
Prawica Rzeczypospolitej na Facebook
Prawica Rzeczypospolitej na YouTube
ECPM

Wsparcie

Newsletter Prawicy
Jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach na stronie i działalności Prawicy.
» Zamawiam
Struktury lokalne
Do pobrania
Logo Prawicy Rzeczypospolitej.
Logo Prawicy Rzeczypospolitej
Szukaj
Aktualności
19-01-2016
Oświadczenie Prawicy Rzeczypospolitej w sprawie ingerencji Unii Europejskiej w wewnętrzne sprawy Polski

Miliony Polaków jest oburzonych działaniami podjętymi przez Komisję Europejską przeciw naszemu krajowi. Działania te nie mają analogii w podejściu władz Unii do żadnego z państw zachodnioeuropejskich. Podejmowanie ich wobec naszego kraju czy wcześniej Węgier - stanowi oburzający akt ideologicznej arogancji, pogardy dla praw narodów i niezrozumienia dla zasad solidarności europejskiej.

Działania te nie tylko naruszają naszą suwerenność, ale również - torpedując dialog polityczny w Polsce - godzą w naszą solidarność narodową. Stanowią kolejny przykład fatalnej polityki obecnych władz Unii, obok działań w dziedzinie imigracji, unifikacji walutowej, czy polityki większości w Parlamencie Europejskim, wymierzonej w zasady cywilizacji życia i praw rodziny. Wszytko to godzi wprost w dobro narodów Europy i ich solidarność. Przestrzegamy, że jeżeli pewnego dnia polityka ta doprowadzi do prób wykluczenia jakiegokolwiek państwa Unii z udziału we wspólnych decyzjach mechanizmu międzyrządowego - będzie to początkiem końca Unii Europejskiej.

Aktem solidarności europejskiej jest natomiast odważne stanowisko Węgier w obronie Polski. Naszym Braciom Węgrom mówimy: dziękujemy! Byliśmy przez ostatnie lata z Wami, dziś Wy jesteście z nami! Nasza współpraca to nadzieja dla Europy i dla tych wszystkich, którzy wierzą w solidarność narodów Europy i duchowe dziedzictwo cywilizacji europejskiej.


(-) Marian Piłka,
wiceprezes Prawicy Rzeczypospolitej

(-) Krzysztof Kawęcki,
wiceprezes Prawicy Rzeczypospolitej

(-) Marek Jurek,
prezes Prawicy Rzeczypospolitej

Załączniki:Copyright © Prawica Rzeczypospolitej

[ wykonanie ]