Prawica Rzeczypospolitej
Prawica Rzeczypospolitej na Facebook
Prawica Rzeczypospolitej na YouTube
ECPM

Wsparcie

Newsletter Prawicy
Jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach na stronie i działalności Prawicy.
» Zamawiam
Struktury lokalne
Do pobrania
Logo Prawicy Rzeczypospolitej.
Logo Prawicy Rzeczypospolitej
Szukaj
Aktualności
17-12-2015
Dziś obowiązkiem większości jest odbudowa pokoju społecznego - Klawiter w Sejmie RP

- Dziś obowiązkiem większości jest odbudowa pokoju społecznego i przywrócenie autorytetu sądowi konstytucyjnemu - powiedział poseł Prawicy Rzeczypospolitej Jan Klawiter podczas dzisiejszej dyskusji na temat nowelizacji ustawy o Trybunale Konstytucyjnym.
Klawiter przypomniał, że Prawica Rzeczypospolitej od początku poparła zdecydowaną reakcję na pogwałcenie demokracji przez poprzednią większość parlamentarną. Wyraził zdecydowaną dezaprobatę dla jednoznacznego odrzucenia przez liberalną opozycję jakichkolwiek form kompromisu. Taki kompromis proponował prezes Prawicy Rzeczypospolitej, Marek Jurek apelując, aby poprzednia większość ponowiła zgłoszenie 3 kandydatów na sędziów TK, uprzednio upewniając się, czy obecna większość zgłosi ich dwóch. Jednak taka propozycja została zignorowana.
- Ale dziś obowiązkiem większości jest odbudowa pokoju społecznego i przywrócenie autorytetu sądowi konstytucyjnemu. Zmiana reguł jego działania temu nie służy - powiedział. - Nie należy popierać ani zaostrzania kryzysu państwowego, ani kwestionowania podstaw demokracji konstytucyjnej - stwierdził. Odwołał się również do masowo popartej przez społeczeństwo w wyborach prezydenckich idee odbudowy szacunku i wspólnoty w życiu publicznym. Zaapelował do Prezydenta RP do aktywnego arbitrażu politycznego w tej sprawie.

Biuro Prasowe Prawicy RzeczypospolitejCopyright © Prawica Rzeczypospolitej

[ wykonanie ]