Prawica Rzeczypospolitej
Prawica Rzeczypospolitej na Facebook
Prawica Rzeczypospolitej na YouTube
ECPM

Wsparcie

Newsletter Prawicy
Jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach na stronie i działalności Prawicy.
» Zamawiam
Struktury lokalne
Do pobrania
Logo Prawicy Rzeczypospolitej.
Logo Prawicy Rzeczypospolitej
Szukaj
Aktualności
30-09-2015
Chrześcijański Kongres Społeczny - zaproszenie!

Drodzy Państwo!
Zapraszam Państwa na Chrześcijański Kongres Społeczny, który odbędzie się 3 października 2015 roku o godzinie 12.00 w siedzibie Naczelnej Organizacji Technicznej ul. Czackiego 3/5 w Warszawie. Chcemy w gronie aktywnych środowisk społecznych rozmawiać o naszym zaangażowaniu na rzecz wartości cywilizacji chrześcijańskiej, będących najpewniejszą podstawę przyszłości naszej Ojczyzny.
Św. Jan Paweł II pod koniec życia pisał, że ma dziś miejsce próba „nadania Europie oblicza wykluczającego dziedzictwo religijne, a w szczególności głęboką duszę chrześcijańską, przez stanowienie praw dla tworzących ją ludów, w oderwaniu od ich życiodajnego źródła, jakim jest chrześcijaństwo”. Niestety, przez ostatnie lata widzieliśmy jak to dokonuje się również w naszym kraju. Widzieliśmy systematyczny demontaż prawa chroniącego życie, podważanie podstaw wychowania szkolnego, bierność wobec wywrotowych tendencji w polityce Unii Europejskiej.
Ale Papież nie tylko nas przestrzegał, ale i mobilizował: „Europa nie powinna dzisiaj tylko odwoływać się do swojej chrześcijańskiej przeszłości. Musi także nauczyć się znów kształtować swoją przyszłość w spotkaniu z Osobą i orędziem Jezusa Chrystusa”. Wyzwania, przed którymi stoimy, wymagają odpowiedzi odważnej, twórczej i kompetentnej. Stawką są fundamenty życia społecznego: prawa rodziny, wychowanie następnych pokoleń Polaków, przełamanie kryzysu demograficznego. Właśnie dlatego opinia chrześcijańska w Polsce musi być siłą sprawczą i podmiotową.
Nasze zaangażowanie może znaleźć i znajdzie szeroki odzew, bo wyrasta wprost z wartości naszej kultury narodowej. Ale inicjatywa musi należeć do nas, w tym – jak uczy doświadczenie – nikt nas nie zastąpi. To my musimy przywrócić żywotność przepisom prawnym chroniącym życie i prawu do życia trzeba zagwarantować status pierwszego z praw ludzkich. To musimy domagać się wypełnienia treścią norm gwarantujących zgodność wychowania szkolnego z wartościami naszej kultury oraz odpowiedzialnością wychowawczą rodziców. I to my musimy budować silną opinię chrześcijańską w Europie. To sprawy, którym trzeba służyć każdego dnia, przez dziesiątki inicjatyw i setki reakcji na wydarzenia.
Dlatego właśnie spotykamy się na Kongresie, w gronie różnych zaangażowanych środowisk społecznych. Spotykamy się – jak mówi nasza dewiza – „dla Polski i cywilizacji chrześcijańskiej”. Serdecznie Państwa zapraszam! Razem zrobimy więcej!

MAREK JUREKCopyright © Prawica Rzeczypospolitej

[ wykonanie ]