Prawica Rzeczypospolitej
Prawica Rzeczypospolitej na Facebook
Prawica Rzeczypospolitej na YouTube
ECPM

Wsparcie

Newsletter Prawicy
Jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach na stronie i działalności Prawicy.
» Zamawiam
Struktury lokalne
Do pobrania
Logo Prawicy Rzeczypospolitej.
Logo Prawicy Rzeczypospolitej
Szukaj
Aktualności
02-09-2015
Nie dla demoralizacji młodzieży! - oświadczenie

Prawica Rzeczypospolitej wielokrotnie w przeszłości zwracała uwagę, że rządy PO w sposób zakamuflowany, ale uprawcie forsują kolejne formy zorganizowanej demoralizacji dzieci i młodzieży w polskim systemie edukacji. Do programów nauczania wprowadza się ideologię gender, podważającą moralne fundamenty naturalnego ustroju rodziny.
Mimo naszych apeli rządy premierów Donalda Tuska i Ewy Kopacz nie odrzuciły antywychowawczych zaleceń Światowej Organizacji Zdrowia (WHO), co jest wyrazem braku szacunku władzy dla konstytucyjnych wartości Państwa Polskiego.
Wyrażamy uznanie dla organizacji prorodzinnych oraz rodziców, którzy wzięli udział w masowym proteście30 sierpnia 2015 roku w Warszawie, wobec zadeklarowanych przez MEN planów zmiany podstawy programowej zajęć szkolnych „Wychowanie do życia w rodzinie” i zastąpienie ich tzw. edukacją seksualną.
Apelujemy raz jeszcze do rządu o formalne odrzucenie zaleceń WHO i respektowanie w wychowaniu w szkołach publicznych – zgodnie z polskim prawem – chrześcijańskiego systemu wartości oraz polskiego dziedzictwa kulturowego.


(-) Marek Jurek
Prezes Prawicy Rzeczypospolitej

(-) Krzysztof Kawęcki
Wiceprezes Prawicy Rzeczypospolitej

(-) Lech Łuczyński
Sekretarz Generalny PrawicyCopyright © Prawica Rzeczypospolitej

[ wykonanie ]