Prawica Rzeczypospolitej
Prawica Rzeczypospolitej na Facebook
Prawica Rzeczypospolitej na YouTube
ECPM

Wsparcie

Newsletter Prawicy
Jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach na stronie i działalności Prawicy.
» Zamawiam
Struktury lokalne
Do pobrania
Logo Prawicy Rzeczypospolitej.
Logo Prawicy Rzeczypospolitej
Szukaj
Aktualności
30-08-2015
Zdecydowanie TAK dla JOW!

Prawica Rzeczypospolitej w swoim programie ma jednomandatowe okręgi wyborcze dlatego włącza się w kampanię przed referendum 6 września i apeluje o wsparcie dla JOW. - To przede wszystkim wybory dużo prostsze, dużo bardziej ludzkie i dużo tańsze - przekonuje Marek Jurek, prezes Prawicy Rzeczypospolitej.
Stowarzyszenie Młodzież Rzeczypospolitej i Prawica Rzeczypospolitej przygotowali kilkanaście spotów dotyczących jednomandatowych okręgach wyborczych. W nich m.in. Marek Jurek i Marian Piłka przekonują o zaletach tego systemu.
Postulat wprowadzenia jednomandatowych okręgów wyborczych jest od początku w programie naszego ugrupowania. Prawica Rzeczypospolitej traktuje wprowadzenie ordynacji większościowej jako element koniecznej reformy polskiej polityki. Jednym z elementów zabiegania o tą zmianę było skierowanie już w lipcu 2007 roku przez Marka Jurka listu do ówczesnego przewodniczącego PO Donalda Tuska, w którym apelował o skierowanie przez tę partię wniosku o zmianę Konstytucji w tym zakresie. Mimo upływu lat i ośmioletnich rządów z dominującą rolą PO, JOW-y nie zostały wprowadzone, ale już 6 września możliwość wypowiedzenia się w tej sprawie będzie miało społeczeństwo.

ZOBACZ NASZE SPOTYCopyright © Prawica Rzeczypospolitej

[ wykonanie ]