Prawica Rzeczypospolitej
Prawica Rzeczypospolitej na Facebook
Prawica Rzeczypospolitej na YouTube
ECPM

Wsparcie

Newsletter Prawicy
Jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach na stronie i działalności Prawicy.
» Zamawiam
Struktury lokalne
Do pobrania
Logo Prawicy Rzeczypospolitej.
Logo Prawicy Rzeczypospolitej
Szukaj
Aktualności
18-08-2015
List do redakcji Rzeczpospolitej w odpowiedzi na tekst Pawła Majewskiego "Prezes PiS poprawia listy"

Szanowna Redakcjo!

W artykule Pawła Majewskiego („Prezes PiS poprawia listy”, 10.08.2015) znalazła się uwaga, iż „fakt, że po wejściu do europarlamentu Marek Jurek nie znalazł się w delegacji PiS” ma stanowić przeszkodę we współpracy Prawicy Rzeczypospolitej z Prawem i Sprawiedliwością. Stwierdzenie to (będące reprodukcją anonimowej opinii) oparte jest na nieznajomości publicznie ustalonych zasad naszej współpracy. Marek Jurek startował jako kandydat Prawicy Rzeczypospolitej (tak jak inni kandydaci naszej partii w ramach wspólnej listy z PiS) i w Parlamencie reprezentuje Prawicę Rzeczypospolitej. Zgodnie z umową PiS i Prawicy z Narodowego Dnia Życia 2012 („w Parlamencie Europejskim posłowie Prawicy Rzeczypospolitej wejdą do klubu, do którego należeć będą posłowie Prawa i Sprawiedliwości”) – Marek Jurek od początku wspólnie z kolegami z PiS należy do klubu Europejskich Konserwatystów i Reformatorów. Wyrażając solidarność naszej partii – uczestniczy również praktycznie w pracach delegacji Prawa i Sprawiedliwości.
Podobnie – w oparciu o zasady tego samego Porozumienia – Prawica Rzeczypospolitej nie uczestniczy w rozmowach o układzie list poselskich Prawa i Sprawiedliwości, ponieważ nie ubiegamy się o żadne z uprzywilejowanych miejsc czołowych. Nasi kandydaci wystartują z ustalonych w Porozumieniu ósmych miejsc, a więc takich, w wypadku których jedyną podstawą wyboru jest poparcie społeczne, a nie ustalenia kierownictw politycznych. Naszą intencją jest poszerzenie i konsolidacja poparcia dla zjednoczonej prawicy, co zresztą w zakresie naszych możliwości zrealizowały już wybory do Parlamentu Europejskiego i wybory samorządowe.
Nasz wkład do wspólnej polityki zjednoczonej prawicy nie ma charakteru tylko wyborczego. Jedynie w ostatnim okresie nasi radni w Sejmiku Mazowieckim doprowadzili do uruchomienia programu naprotechnologii (autentycznej metody leczenia niepłodności), a Marek Jurek (dzięki stanowisku Komisji Europejskiej, które uzyskał w odpowiedzi na swą interpelację) wykazał bezpodstawność twierdzeń rządu Kopacz o europejskich zobowiązaniach do wprowadzania środków wczesnoporonnych na polski rynek farmaceutyczny. Wszystko to stanowi nasz wkład w walkę zjednoczonej prawicy o moralną naprawę polskiego życia publicznego.

(-) Andrzej Dubiel, rzeczni prasowy Prawicy Rzeczypospolitej
Warszawa, 12 sierpnia RP 2015Copyright © Prawica Rzeczypospolitej

[ wykonanie ]