Prawica Rzeczypospolitej
Prawica Rzeczypospolitej na Facebook
Prawica Rzeczypospolitej na YouTube
ECPM

Wsparcie

Newsletter Prawicy
Jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach na stronie i działalności Prawicy.
» Zamawiam
Struktury lokalne
Do pobrania
Logo Prawicy Rzeczypospolitej.
Logo Prawicy Rzeczypospolitej
Szukaj
Aktualności
21-03-2015
Droga Krzyżowa w intencji prześladowanych chrześcijan

„Nasi bracia cierpią dla Chrystusa” - pod takim hasłem jutro (22 marca) odbędzie się w Warszawie Droga Krzyżowa w intencji prześladowanych chrześcijan. To już trzeci raz, z inicjatywy Instytutu Ordo Caritatis, w piątą niedzielę Wielkiego Postu przedstawiciele różnych środowisk konserwatywno-chrześcijańskich przejdą ulicami Warszawy wyrażając swoją solidarność z prześladowanymi braćmi w wierze. Tematem tegorocznych rozważań będzie cierpienie prześladowanych chrześcijan w różnych częściach świata. Ostatni rok wypełniły przykłady nie tylko exodusu chrześcijan na bliskim wschodzie, ale także przykłady męczeńskich śmierci. W roku 2015 mija także 100 od genocydu Ormian, pierwszego holocaustu XX wieku, zbrodni wciąż w dużej mierze przemilczanej.
O godzinie 14.00 odbędzie się Eucharystia w kościele Świętego Klemensa Hofbauera przy ul. Karolkowej 49. Następnie, o godzinie 15.00 rozpocznie się nabożeństwo Drogi Krzyżowej. Zgromadzeni przejdą ulicami Warszawy do grobu bł. ks. Jerzego Popiełuszki przy kościele św. Stanisława Kostki na Żoliborzu
Zapraszamy do wspólnej modlitwy w intencji prześladowanych chrześcijan. Nie bądź obojętny na los prześladowanych braci, przyjdź i TY!


Biuro Prasowe Prawicy RzeczypospolitejCopyright © Prawica Rzeczypospolitej

[ wykonanie ]