Prawica Rzeczypospolitej
Prawica Rzeczypospolitej na Facebook
Prawica Rzeczypospolitej na YouTube
ECPM

Wsparcie

Newsletter Prawicy
Jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach na stronie i działalności Prawicy.
» Zamawiam
Struktury lokalne
Do pobrania
Logo Prawicy Rzeczypospolitej.
Logo Prawicy Rzeczypospolitej
Szukaj
Aktualności
18-03-2015
Pikieta przeciw ratyfikacji konwencji Rady Europy

W środę 18 marca miała miejsce pikieta Prawicy Rzeczypospolitej przed Pałacem Prezydenckim. Zebrani zaapelowali do Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego o nieratyfikowanie Konwencji Rady Europy "o zapobieganiu i zwalczaniu przemocy wobec kobiet i przemocy domowej".


Głos zabrali Wiceprezesi Prawicy Rzeczypospolitej Krzysztof Kawęcki i Marian Piłka, publicysta prawicowy Jan Bodakowski oraz wiceprzewodniczący Solidarności Rolników Indywidualnych Zbigniew Obrocki.


Poskreślano o zagrożeniach które niesie ratyfikowanie konwencji.
Konwencja ta, mając niewiele wspólnego z celami deklarowanymi w nazwie, faktycznie ignoruje najważniejszą przyczynę przemocy domowej, jaką jest kryzys rodziny. Najczęściej bowiem do przypadków przemocy domowej dochodzi w związkach o charakterze nierodzinnym. Polska, jako państwo bardziej od innych zachowujące wartości cywilizacji chrześcijańskiej, nieprzypadkowo jest krajem o najniższym w Unii Europejskiej poziomie przemocy wobec kobiet.


Konwencja chce wprowadzić do polskiego prawa sformułowania zaprzeczające polskiemu porządkowi konstytucyjnemu, jak „płeć społeczno-kulturowa”. Założenia Konwencji stanowią instrument deregulacji wychowania, na przykład poprzez zamierzone propagowanie „niestereotypowych ról płciowych” co jest sprzeczne porządkiem konstytucyjnym, którego fundamentem jest ochrona rodziny i macierzyństwa oraz wychowania przekazującego wartości i dziedzictwo naszej kultury.


Odczytano Apel do Prezydenta RP oraz składano pod nim podpisy, które jeszcze tego samego dnia zostały złożone w Kancelarii Prezydenta.
Skomentuj w mediach m. in.

http://www.radiomaryja.pl/informacje/protest-przeciwko-tzw-konwencji-przemocowej/

https://www.facebook.com/piotr.strzembosz/posts/798342370202711?pnref=storyCopyright © Prawica Rzeczypospolitej

[ wykonanie ]