Prawica Rzeczypospolitej
Prawica Rzeczypospolitej na Facebook
Prawica Rzeczypospolitej na YouTube
ECPM

Wsparcie

Newsletter Prawicy
Jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach na stronie i działalności Prawicy.
» Zamawiam
Struktury lokalne
Do pobrania
Logo Prawicy Rzeczypospolitej.
Logo Prawicy Rzeczypospolitej
Szukaj
Aktualności
28-01-2015
Kryzys demograficzny trwa-Oświadczenie Prawicy Rzeczypospolitej

Ogłoszone dziś dane o liczbie urodzeń dzieci w ubiegłym roku potwierdzają trwałe załamanie demograficzne, którego od lat doświadczamy. Utrzymuje się trwający od kilkunastu lat poziom poniżej 400 tysięcy urodzeń rocznie. (Wyjątek przyniosły lata 2008-10, oczywisty efekt obniżenia podatków dla rodzin pod koniec okresu IV Rzeczypospolitej).

Sytuacja jest najzupełniej dramatyczna i– w skali narodowej – nie zmieniają jej niewielkie wahnięcia o kilka czy kilkanaście tysięcy urodzeń. Jeśli ta tendencja się utrzyma – prowadzić będzie do wielowymiarowego załamania życia społecznego i państwowego (kryzys szkolnictwa, społecznych funkcji państwa, obrony, zabezpieczeń emerytalnych). Lukę na rynku pracy w Polsce wypełni – tak jak u naszych zachodnich sąsiadów i partnerów – wypełni cudzoziemska imigracja, ze wszystkimi problemami, której niesie.

W tej sytuacji potrzebny jak najszybszy zdecydowany zwrot w polityce państwa. Potrzebne jest zarówno odciążenie rodzin wychowujących dzieci od dramatycznie wysokich podatków pośrednich, jak przywrócenie ładu moralnego w życiu publicznym, uznanie praw rodziny za podstawę porządku społecznego Rzeczypospolitej.

(-) Marek Jurek– prezes Prawicy Rzeczypospolitej

(-) Marian Piłka – wiceprezes Prawicy RzeczypospolitejCopyright © Prawica Rzeczypospolitej

[ wykonanie ]