Prawica Rzeczypospolitej
Prawica Rzeczypospolitej na Facebook
Prawica Rzeczypospolitej na YouTube
ECPM

Wsparcie

Newsletter Prawicy
Jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach na stronie i działalności Prawicy.
» Zamawiam
Struktury lokalne
Do pobrania
Logo Prawicy Rzeczypospolitej.
Logo Prawicy Rzeczypospolitej
Szukaj
Aktualności
16-09-2014
Onet.pl - Prawica wypomina Ewie Kopacz ....

Prawica wypomina desygnowanej na premiera Ewie Kopacz sprawę z 2008 r. Wtedy to bardzo głośna stała się historia 14-letniej "Agaty" (takie imię jej przypisano w mediach), która miała problemy z przerwaniem ciąży, mimo iż były do tego podstawy. Ewa Kopacz osobiście pomogła jej w znalezieniu szpitala, gdzie zabieg wykonano. Według Marka Jurka Kopacz ponosi "osobistą odpowiedzialność za obniżenie poziomu ochrony życia poczętego w Polsce", więc premierem być nie powinna.


Tak zwana sprawa "Agaty" z Lublina wywołała w 2008 roku, ale i kolejnych latach, bo zająć się nią musiał nawet Europejski Trybunał Praw Człowieka w Strasburgu, wiele emocji i komentarzy. Głos zabierali biskupi, prawnicy, politycy, środowiska antyaborcyjne i pro-choice.


Dziś, jednoznacznie sprzeciwiając się nominacji Kopacz, Prawica Rzeczypospolitej wraca do tej sprawy. Powodem jest - zdaniem prawicy - jej (razem z Donaldem Tuskiem) "osobista odpowiedzialność za obniżenie poziomu ochrony życia poczętego w Polsce". Bo m.in. według Marka Jurka (europosła PiS) Kopacz jako minister zdrowia "przyjęła (…) wykładnię prawa, według której dziecku można odmówić prawa do urodzenia, jeżeli tylko jeden z rodziców w momencie poczęcia tego dziecka nie miał skończonych 15 lat".

Całość - Portal Onet.plCopyright © Prawica Rzeczypospolitej

[ wykonanie ]