Prawica Rzeczypospolitej
Prawica Rzeczypospolitej na Facebook
Prawica Rzeczypospolitej na YouTube
ECPM

Wsparcie

Newsletter Prawicy
Jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach na stronie i działalności Prawicy.
» Zamawiam
Struktury lokalne
Do pobrania
Logo Prawicy Rzeczypospolitej.
Logo Prawicy Rzeczypospolitej
Szukaj
Aktualności
17-05-2014
MAREK JUREK w Parlamencie Europejskim.

Minimalna wygrana Platformy Obywatelskiej, sześć komitetów wyborczych przekroczy próg 5%, Marek Jurek posłem do Parlamentu Europejskiego - tak prognozuje Marcin Palade wyniki wyborów, które odbędą się 25 maja.

Na podstawie przeprowadzonej analizy sondaży kilku ośrodków badawczych (HH, TNS, CBOS, ESTYMATOR) Marcin Palade prognozuje, iż startujący z 5 miejsca z listy PiS w okręgu nr 4 (Warszawa i powiaty podwarszawskie) Marek Jurek otrzyma mandat posła do Parlamentu Europejskiego. Taki wynik badania jest potwierdzeniem, iż mimo ograniczonych środków finansowych, kampania wyborcza Prawicy Rzeczypospolitej jest dobrze przeprowadzana. Marek Jurek podróżuje po Polsce i wspiera kandydatów Prawicy Rzeczypospolitej, którzy we wszystkich okręgach wyborczych startują z 5 miejsc na liście PiS. Poza byłym marszałkiem Sejmu z tej samej listy w okręgu nr 4 przepustkę do Parlamentu Europejskiego otrzyma jeszcze profesor Zdzisław Krasnodębski. 
W całym kraju komitet wyborczy Prawa i Sprawiedliwości otrzyma 18 mandatów. Nieco lepsza okazuje się Platforma Obywatelska, która wg Marcina Palade zgromadzi 19 mandatów. Po tymi czołowymi ugrupowaniami swoich kandydatów do Parlamentu Europejskiego wprowadzą jeszcze komitety SLD, PSL, KNR, TREP. Frekwencja wyborcza szacowana jest na 21,9 proc., co stanowi 6.684.100 głosujących.
Copyright © Prawica Rzeczypospolitej

[ wykonanie ]