Prawica Rzeczypospolitej
Prawica Rzeczypospolitej na Facebook
Prawica Rzeczypospolitej na YouTube
ECPM

Wsparcie

Newsletter Prawicy
Jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach na stronie i działalności Prawicy.
» Zamawiam
Struktury lokalne
Do pobrania
Logo Prawicy Rzeczypospolitej.
Logo Prawicy Rzeczypospolitej
Szukaj
Aktualności
14-05-2014
OŚWIADCZENIE PRAWICY RZECZYPOSPOLITEJ W ZWIĄZKU Z MIĘDZYNARODOWYM DNIEM RODZINY W POLSCE

15 maja przypadają obchody Międzynarodowego Dnia Rodziny w Polsce. Wydarzenie to stało się dla władz państwowych kolejnym pretekstem do propagandowego prezentowania rzekomej troski o rodzinę. Kierownictwa urzędów administracji rządowej zachęcają, w pismach skierowanych do swych pracowników, do udziału w akcji „Dwie Godziny dla Rodziny”, co wiąże się ze skróceniem pracy w dniu 15 maja o 2 godziny. Akcja ma stworzyć możliwości poświęcenia czasu po pracy na rozmowę o rodzinie międzypokoleniowej, marzeniach, powrocie do wspomnień.
Akcja ta jest to kolejnym potwierdzeniem obłudy i cynizmu rządzącej koalicji PO-PSL, która zarazem w arogancki sposób ogranicza prawa rodziny.
Najnowszym przykładem są skandaliczne sformułowania zawarte w piśmie Rzecznika Praw Obywatelskich Ireny Lipowicz, która w liście do Ministra Edukacji Narodowej, Joanny Kluzik-Rostkowskiej napisała, że Konstytucja – w jej przekonaniu – nie gwarantuje, że wiedza przekazana w szkole będzie zgodna z przekonaniami rodziców.
Wypowiedź ta jest sprzeczna z art. 48 Konstytucji, który gwarantuje rodzicom prawo do wychowania dzieci zgodnie z własnymi przekonaniami. Przejawem najwyższej arogancji ze strony Rzecznika Praw Obywatelskich jest stwierdzenie, że „rodzice mogą edukować swoje dzieci po szkole i w weekendy”. Irena Lipowicz wspiera również program „równościowe przedszkole” (mimo sprzeciwu stowarzyszeń rodziców), który jej zdaniem zapewnia postrzeganie płci przez dzieci w wieku przedszkolnym „w sposób wolny od stereotypów”.
Poglądy wyrażane przez wysokiego urzędnika państwowego godzą w prawa obywatelskie i są wyrazem antyrodzinnej polityki rządu.
W przeddzień Międzynarodowego Dnia Rodziny w Polsce tzw. Grupa Edukatorów Seksualnych Ponton, która propaguje tzw. edukację równościową, rozpoczyna badanie wśród polskich dzieci i młodzież o edukacji seksualnej w polskich szkołach. W materiałach promocyjnych Ponton pisze: „przygotowujemy duży raport, o którym będzie głośno”.
Grupa Edukatorów Seksualnych Ponton działa przy Federacji na rzecz Kobiet i Planowania Rodziny, której przewodniczącą jest skrajna feministka i aborcjonistka Wanda Nowicka.
Domagamy się zamknięcia naszych szkół przed grupą deprawatorów z Pontona!


(-) Krzysztof Kawęcki – wiceprezes Prawicy Rzeczypospolitej

(-) Andrzej Dubiel - rzecznik prasowy Prawicy RzeczypospolitejCopyright © Prawica Rzeczypospolitej

[ wykonanie ]