Prawica Rzeczypospolitej
Prawica Rzeczypospolitej na Facebook
Prawica Rzeczypospolitej na YouTube
ECPM

Wsparcie

Newsletter Prawicy
Jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach na stronie i działalności Prawicy.
» Zamawiam
Struktury lokalne
Do pobrania
Logo Prawicy Rzeczypospolitej.
Logo Prawicy Rzeczypospolitej
Szukaj
Aktualności
26-03-2014
PiS przedstawił listę kandydatów do PE w okręgu dolnośląsko-opolskim - Piąty na liście jest Tadeusz Marczak

Pięcioro parlamentarzystów PiS znalazło się na przedstawionej w środę we Wrocławiu liście kandydatów w wyborach do PE w okręgu dolnośląsko-opolskim. Liderem listy jest wrocławski poseł Dawid Jackiewicz. Inni kandydaci to samorządowcy i działacze społeczni.
Jak powiedział na konferencji prasowej szef dolnośląskiej rady regionalnej PiS poseł Adam Lipiński, partia liczy na zdobycie dwóch mandatów w okręgu dolnośląsko-opolskim.

"W poprzednich eurowyborach zdobyliśmy jeden mandat. Obecnie sondaże są dla nas bardziej przychylne" - dodał Lipiński.

W 2009 r. mandat dla PiS zdobył Ryszard Legutko, który tym razem kandyduje w okręgu małopolskim.

Lider listy dolnośląsko-opolskiej, poseł Dawid Jackiewicz jest szefem partii we Wrocławiu; był wiceministrem skarbu w rządzie Jarosława Kaczyńskiego.

"Planujemy spotkania w każdym powiecie i w każdej gminie. Nasza kampania na pewno nie będzie agresywna. Każdy z kandydatów będzie się zajmował innym zagadnieniem tematycznym" - zapowiedział Jackiewicz.

Podkreślił, że on będzie kładł nacisk przede wszystkim na bezpieczeństwo energetyczne Polski oraz zagadnienia pakietu klimatycznego.

Dwójką na liście jest wrocławski poseł Kazimierz Michał Ujazdowski - były minister kultury w rządzie Jarosława Kaczyńskiego.

"Liczę, że dogonimy PO w regionie i wygramy te wybory w całej Polsce. Jestem gotowy do merytorycznej debaty z każdym kontrkandydatem. Spotkań z ludźmi też się nie boimy w odróżnieniu od przedstawicieli koalicji rządzącej" - powiedział Ujazdowski.

Trzecia na liście jest posłanka Anna Zalewska, szefowa struktur partii w Wałbrzychu, pracująca w sejmowej komisji ds. Unii Europejskiej.

Na czwartym miejscu znalazł się pierwszy reprezentant z Opola, poseł Sławomir Kłosowski, były wiceminister edukacji narodowej.

Piąty na liście jest Tadeusz Marczak - nauczyciel akademicki i kandydat zgłoszony przez Prawicę Rzeczypospolitej - partię kierowaną przez Marka Jurka. Marczak podkreślił, że dla jego ugrupowania ważne jest zachowanie waluty narodowej i nieprzystępowanie do strefy euro.

Szósta na liście jest posłanka PiS z Legnicy Marzena Machałek. Na siódmym miejscu umieszczono kandydatkę z Opolszczyzny Teresę Gibas - działaczkę społeczną i związkową.

Kolejne miejsca na liście zajmują: Jacek Tyniec - samorządowiec i przedsiębiorca z Kotliny Kłodzkiej, Wojciech Marciniak - nauczyciel i radny z Polkowic oraz Katarzyna Czochara - nauczycielka i działaczka społeczna z Opola.

25 maja Polacy wybiorą 51 europosłów w 13 okręgach wyborczych. W okręgu dolnośląsko-opolskim w poprzednich wyborach PO zdobyła 3 mandaty, a PiS i SLD po 1.

Źródło: PAP - http://stooq.pl/n/?f=866196

m. in.

http://niezalezna.pl/53339-kandydaci-pis-na-dolny-slasku

http://wyborcza.pl/1,91446,15688345,PiS_przedstawil_liste_kandydatow_do_PE_w_okregu_dolnoslasko_opolskim.htmlCopyright © Prawica Rzeczypospolitej

[ wykonanie ]