Prawica Rzeczypospolitej
Prawica Rzeczypospolitej na Facebook
Prawica Rzeczypospolitej na YouTube
ECPM

Wsparcie

Newsletter Prawicy
Jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach na stronie i działalności Prawicy.
» Zamawiam
Struktury lokalne
Do pobrania
Logo Prawicy Rzeczypospolitej.
Logo Prawicy Rzeczypospolitej
Szukaj
Aktualności
Patriotyczne spotkanie w Małopolsce (w Gruszowie).

Żywią, bronią i za to cierpią
„A przecież ci, co znaczną większość narodu stanowią, co są podstawą i przyszłością państwa, bez których ono nie da się pomyśleć nawet, zasługują na coś nieskończenie więcej. Zasługują nie w swoim, ale w ogólnym interesie”
Wincenty Witos

W dniu 2. lutego 2014 r., w Święto Ofiarowania Pańskiego w kościele parafialnym w Gruszowie na Mszy Św. modlili się między innymi członkowie „Ojcowizny”, Prawicy Rzeczypospolitej, Prawa i Sprawiedliwości, „Solidarności” RI oraz przedstawiciele innych środowisk prawicowych. Polecano Panu Bogu dusze wybitnych Polaków, m.in. za zamordowanego ś.p. Piotra Bartoszcze i ś.p. Ks. kan. Kazimierza Puchały oraz modlono się w obronie polskiej ziemi.

Mszę św. celebrował Ks. Proboszcz Mariusz Flanek. On też skierował do wiernych słowo pełne patriotyzmu i zachęty do miłowania Ojczyzny.

W czasie uroczystości pan Jarosław Szlachetka, radny małopolskiego sejmiku wojewódzkiego odczytał list z pozdrowieniami do uczestników uroczystości przesłany przez prezesa Prawa i Sprawiedliwości Pana Jarosława Kaczyńskiego na ręce pana Leszka Murzyna i prezesa stowarzyszenia PFLCh „Ojcowizna” i jednocześnie przewodniczącego Prawicy Rzeczypospolitej w Małopolsce. W liście również Pan Premier Jarosław Kaczyński podkreślił szczególną rolę jaką odegrał ś.p. Piotr Bartoszcze w walce o podmiotowe traktowanie polskiego rolnika oraz wyraził troskę o obecną sytuację polskiej wsi.

Przekazano także pozdrowienia przesłane przez prezesa Prawicy Rzeczypospolitej Pana Marszałka Marka Jurka.
Po Eucharystii w świetlicy Zespołu Szkół nr 2 im. Komisji Edukacji Narodowej w Gruszowie odbyło się spotkanie przedstawicieli środowisk patriotycznych.Copyright © Prawica Rzeczypospolitej

[ wykonanie ]