Prawica Rzeczypospolitej
Prawica Rzeczypospolitej na Facebook
Prawica Rzeczypospolitej na YouTube
ECPM

Wsparcie

Newsletter Prawicy
Jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach na stronie i działalności Prawicy.
» Zamawiam
Struktury lokalne
Do pobrania
Logo Prawicy Rzeczypospolitej.
Logo Prawicy Rzeczypospolitej
Szukaj
Aktualności
28-01-2014
Marek Jurek laureatem nagrody im. Sługi Bożego Jerzego Ciesielskiego

Dziś o godz. 12.00 w Krakowie, w Sali Senackiej Politechniki Krakowskiej rozpocznie się konferencja prasowa Fundacji „Źródło”, na której wręczona zostanie nagroda im. Sługi Bożego Jerzego Ciesielskiego – Ojca Rodziny. W tym roku otrzyma ją polityk Marek Jurek.

Kapituła ustanowiona przez Fundację „Źródło” już po raz osiemnasty przyzna nagrodę będącą wyróżnieniem dla osoby, która w szczególny sposób zasłużyła się na rzecz pomocy rodzinom oraz umacnianiu rodzin w Polsce. Tegorocznym laureatem nagrody jest były Marszałek Sejmu, prezes Prawicy Rzeczpospolitej Marek Jurek.
- Działalność Marka Jurka w zakresie obrony życia człowieka, ustanowienia Narodowego Dnia Życia (jeszcze wtedy, gdy był posłem) a także i ta, która służy umacnianiu rodziny jest powszechnie znana (…). Warto podkreślić, że Marek Jurek jest przykładem katolika, który wstępując w działalność polityczną starał się swym postępowaniem zawsze – w każdej chwili, przy każdym głosowaniu, przy każdej inicjatywie ustawodawczej – kierować się tym, co określamy jako fundament życia katolika – podkreśla prof. dr hab. inż. Janusz Kawecki z redakcji „Źródła”.

Nagrodą im. Sługi Bożego Jerzego Ciesielskiego wielokrotnie wyróżniano osobistości związane z Radiem Maryja, m.in. senatorów Jana Marię Jackowskiego i Stanisława Koguta, a także mecenasa Zbigniewa Jana Cichonia. W 2010 roku uhonorowany został sam Założyciel i Dyrektor toruńskiej rozgłośni o. dr Tadeusz Rydzyk CSsR.
- Oprócz tego, że ktoś tworzy własną rodzinę i o nią dba, to dba także o rodziny w Polsce i w świecie, wspomaga je. To był rok poświęcony kapłanom. Spojrzeliśmy wtedy na kapłana, który ma taką rodzinę – Rodzinę Radia Maryja. Dzięki jego aktywności mogliśmy otrzymać Radio Maryja, skupić się wokół niego, a także otrzymać inne środki społecznego komunikowania – przypomina profesor.

Sługa Boży Jerzy Ciesielski, patron nagrody tygodnika „Źródło” był studentem, a następnie pracownikiem Politechniki Krakowskiej. 17 grudnia 2013 roku Ojciec Święty Franciszek podpisał dekret o heroiczności jego cnót.

Źródło: Radio MaryjaCopyright © Prawica Rzeczypospolitej

[ wykonanie ]