Prawica Rzeczypospolitej
Prawica Rzeczypospolitej na Facebook
Prawica Rzeczypospolitej na YouTube
ECPM

Wsparcie

Newsletter Prawicy
Jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach na stronie i działalności Prawicy.
» Zamawiam
Struktury lokalne
Do pobrania
Logo Prawicy Rzeczypospolitej.
Logo Prawicy Rzeczypospolitej
Szukaj
Aktualności
21-10-2013
Oświadczenie Prawicy Rzeczypospolitej - W obronie prawa do życia i wolności narodów Europy

Podjęte na forum Parlamentu Europejskiego działania na rzecz legalizacji we wszystkich państwach Unii Europejskiej dzieciobójstwa prenatalnego (tzw. aborcji) godzą w prawa człowieka, w wolność i powinności narodów Europy oraz w dobro współpracy europejskiej.

Aborcjonizm jest dziś najgroźniejszą (bo mającą największy wpływ polityczny) ideologią dyskryminacji. Pora, by Unia Europejska zareagowała na wykorzystywanie swych instytucji do propagandy aborcjonistycznej – jeśli traktatowe deklaracje o „zwalczaniu wszelkiej dyskryminacji” mają mieć jakikolwiek realny sens. Apelujemy do rządu Rzeczypospolitej o podjęcie w tej sprawie kroków na międzyrządowym forum Rady Europejskiej.

Wzywamy Sejm Rzeczypospolitej do formalnego przypomnienia kierownictwu Parlamentu Europejskiego, że – jak wyraziła to Uchwała Sejmu RP z 11 kwietnia RP 2003 – „polskie prawodawstwo w zakresie moralnego ładu życia społecznego, godności rodziny, małżeństwa i wychowania oraz ochrony życia nie podlega żadnym ograniczeniom w drodze regulacji międzynarodowych”. Uchwałę tę poparły jednogłośnie kluby Platformy Obywatelskiej, Prawa i Sprawiedliwości oraz Polskiego Stronnictwa Ludowego – dysponujące dziś przygniatającą większością głosów w polskim Parlamencie. Partii rządzącej przypominamy, że ma w tej dziedzinie szczególne zobowiązania społeczne, w związku z zamieszczoną w jej programie (w rozdziale o wartościach) deklaracją, iż „prawo winno ochraniać życie ludzkie, tak jak czyni to obowiązujące dziś w Polsce ustawodawstwo”.

W tej sprawie, dotyczącej najważniejszych powinności każdego państwa, polityka i obywatela – milczeć nie wolno.


(-) Marek Jurek
Prezes Prawicy Rzeczypospolitej
(-) Lech Łuczyński
Sekretarz Prawicy RzeczypospolitejCopyright © Prawica Rzeczypospolitej

[ wykonanie ]