Prawica Rzeczypospolitej
Prawica Rzeczypospolitej na Facebook
Prawica Rzeczypospolitej na YouTube
ECPM

Wsparcie

Newsletter Prawicy
Jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach na stronie i działalności Prawicy.
» Zamawiam
Struktury lokalne
Do pobrania
Logo Prawicy Rzeczypospolitej.
Logo Prawicy Rzeczypospolitej
Szukaj
Aktualności
12-03-2008
W Radomiu wręczono ordery Św. Kazimierza

4 marca br. z okazji święta patrona Diecezji Radomskiej wręczono ordery św. Kazimierza dla osób najbardziej zasłużonych dla Kościoła radomskiego.

Wśród odznaczonych znaleźli się: Lucyna Wiśniewska - pełnomocnik okręgowy Prawicy Rzeczypospolitej w okręgu radomskim oraz Marian Niemirski - starosta powiatu przysuskiego, pełnomocnik powiatowy Prawicy Rzeczypospolitej w powiecie przysuskim.

Lucyna Wiśniewska została odznaczona za zaangażowanie na rzecz obrony życia w duchu nauki Kościoła oraz za inne cenne inicjatywy w Kazimierzowskim Grodzie jak również za aktywność we wspieraniu powstawania i funkcjonowania Ośrodka edukacyjno - charytatywnego "Emaus" , gdzie młodzież będzie się uczyć szacunku dla życia i drugiego człowieka.

Marian Niemirski został odznaczony za jednoznaczną postawę katolicką już w czasie lat studenckich w Częstochowie, co wydaje owoce w postaci wielu inicjatyw jak np. wielkie zaangażowanie na rzecz dzieci i młodzieży oraz za wspieranie powstawania i funkcjonowania Ośrodka edukacyjno - charytatywnego "Emaus".

W podziękowaniu skierowanym do Wysokiej Kapituły w imieniu wszystkich odznaczonych Lucyna Wiśniewska powiedziała między innymi, że św. Kazimierz jest „przykładem tego, że bez względu na funkcję jaką przyszło nam w życiu pełnić, czy też rodzaj wykonywanej pracy, zawsze można i trzeba głosić Ewangelię. Nie da się oddzielić życia, polityki od wiary.”Copyright © Prawica Rzeczypospolitej

[ wykonanie ]