Prawica Rzeczypospolitej
Prawica Rzeczypospolitej na Facebook
Prawica Rzeczypospolitej na YouTube
ECPM

Wsparcie

Newsletter Prawicy
Jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach na stronie i działalności Prawicy.
» Zamawiam
Struktury lokalne
Do pobrania
Logo Prawicy Rzeczypospolitej.
Logo Prawicy Rzeczypospolitej
Szukaj
Aktualności
07-06-2013
Prawica Rzeczypospolitej odpowiada na oświadczenie Ministerstwa Edukacji Narodowej

Ministerstwo Edukacji Narodowej wydało oświadczenie po ogólnopolskim proteście Prawicy Rzeczypospolitej przeciw wprowadzaniu do polskich szkół ideologii WHO i przeciw zorganizowanej demoralizacji w szkołach.

W tekście tym ministerstwo edukacji oświadcza, że „nie brało udziału w tworzeniu” zaleceń WHO. Dobrze, że w ten sposób MEN dyskretnie dystansuje się od obłędnej antywychowawczej ideologii forsowanej przez WHO. Szkoda tylko, że oświadczenie Ministerstwa jest co najwyżej w jednej czwartej „prawdziwe”.

Po pierwsze bowiem – w pracach WHO uczestniczy polska delegacja, wysyłana przez rząd.

Po drugie – ministrowie (zgodnie z art. 157 Konstytucji) ponoszą „solidarną odpowiedzialność”, więc minister edukacji nie może uchylać się od odpowiedzialności za to, co robią w Światowej Organizacji Zdrowia wysłannicy ministra zdrowia, a przede wszystkim musi o tym wiedzieć, szczególnie jeśli odnosi się to do edukacji i wychowania.

Po trzecie – polski rząd miał obowiązek odrzucić obłędne zalecenia WHO, co jasno wynika ze spoczywającego na władzy publicznej obowiązku ochrony dzieci przed demoralizacją (określonego przez art. 72 Konstytucji). Tymczasem rząd nie tylko te zalecenia zaakceptował, ale uczestniczy w pracach przygotowujących wprowadzanie pomysłów WHO w życie.

Jeżeli oświadczenie MEN o „niebraniu udziału w tworzeniu” zaleceń WHO nie jest jedynie unikiem, ale formą dezaprobaty dla tych zaleceń – apelujemy: o wyraźne odrzucenie zaleceń WHO, o zachęcanie do takiego samego stanowiska innych państw europejskich, o jasne wykluczenie z polskich szkół podręcznika „Lekcja równości”, przygotowanego przez polityczne środowiska homoseksualne i objętego patronatem pełnomocnika rządu, o odwołanie ze stanowiska odpowiedzialnej za to minister Agnieszki Kozłowskiej-Rajewicz.


(-) Marek Jurek
Prezes Prawicy Rzeczypospolitej

(-) Krzysztof Kawęcki
Wiceprezes ZG Prawicy RzeczypospolitejCopyright © Prawica Rzeczypospolitej

[ wykonanie ]