Prawica Rzeczypospolitej
Prawica Rzeczypospolitej na Facebook
Prawica Rzeczypospolitej na YouTube
ECPM

Wsparcie

Newsletter Prawicy
Jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach na stronie i działalności Prawicy.
» Zamawiam
Struktury lokalne
Do pobrania
Logo Prawicy Rzeczypospolitej.
Logo Prawicy Rzeczypospolitej
Szukaj
Aktualności
Wyrażamy solidarność i jedność z naszymi Pasterzami.

W uroczystość Bożego Ciała jak co roku ulicami naszych miast i wsi przeszły procesje eucharystyczne. Zawsze w ten dzień duszpasterze Kościoła Rzymskokatolickiego wygłaszają istotne społecznie słowa. Tym razem wielu z nich mówiło o moralno-etycznym aspekcie zapłodnienia in-vitro oraz o odpowiedzialności chrześcijańskich polityków za stanowione w tym względzie prawo. Przypominali, że prawdy nie wolno „wygłosować”, że są takie wartości, co do których nie może być kompromisu w sercu chrześcijanina. Biskupi głosili naukę naszego Kościoła.

Już tego samego dnia oraz w dniach następnych w mediach głównego nurtu zarówno politycy jak i dziennikarze odmawiali prawa duszpasterzom do swobodnego głoszenia prawd wyznawanych od wieków. Zarzucano im „klerykalizację” państwa, „chomeinizację” sfery życia publicznego. Najczęściej robili to ludzie, którzy z Kościołem w żaden sposób nie są związani, niestety, co bardziej smutne, takie głosy padały też z ust polityków, którzy do wierności Kościołowi się przyznają. Chcemy im jedynie przypomnieć, że jako ludzie dojrzali nie mogą jednocześnie przyznawać się do wierności Kościołowi i odrzucać jego istotne nauczanie.

Strategia dzielenia biskupów na „postępowych” i „radykałów” znana jest od lat. Stosowana jest przez różne środowiska, ostatnio przez lobby promujące homoseksualizm i genderyzm. Ze smutkiem musimy przyznać, że w wielu krajach odniosła swój skutek i wyraźnego głosu biskupów już tam prawie nie słychać.

Dlatego, w imieniu wiernych, ale także w imieniu otwartych na wartości wszystkich obywateli, Małopolska Prawica Rzeczypospolitej oraz Polskie Forum Ludowo Chrześcijańskie „OJCOWIZNA” chce serdecznie podziękować Biskupom Kościoła Katolickiego za tak wyraźną postawę w ostatnich dniach, za słowa, które są biblijnymi „tak – tak, nie – nie”. Wyrażamy też solidarność i jedność z naszymi Pasterzami. Co więcej, wyrażamy nasze oczekiwanie na słowa prawdy, które pomogą wielu wiernym w rozpoznaniu jasnej drogi w czasach, gdy wszystkie wartości są relatywizowane, a antywartości stają się cnotami.

Zapewniamy też, że nie dopuścimy do sytuacji, w której osamotnieni duchowni nie otrzymaliby wsparcia ze strony wiernych. Dla nas Kościół jest jeden.

Dla wszystkich tych, którzy najchętniej widzieliby naszych duchownych milczących lub nie poruszających spraw żywotnych dla Kościoła i Narodu mamy jedno przesłanie – „Tak się nie stanie! Nie w Polsce! Nie w kraju Stefana kard. Wyszyńskiego, bł. Ks. Jerzego Popiełuszki i błogosławionego Jana Pawła II! Tak się nie stanie!”


Za Małopolską Prawicę Rzeczypospolitej i PFLCh „Ojcowizna”:
Leszek Murzyn – przewodniczący Małopolskiej Prawicy Rzeczypospolitej i PFLCh „Ojcowizna”
Wiesław Prostko – wiceprzewodniczący Zarządu Wojewódzkiego Prawicy Rzeczypospolitej
Janusz Rusak – wiceprzewodniczący Zarządu Wojewódzkiego Prawicy Rzeczypospolitej
Ryszard Popiełuszko – sekretarz PFLCh „Ojcowizna”, członek ZW Prawicy Rzeczypospolitej
Mieczysław Majcher – sekretarz Zarządu Wojewódzkiego Prawicy Rzeczypospolitej

Mierzeń, 1 czerwca 2013 r.Copyright © Prawica Rzeczypospolitej

[ wykonanie ]