Prawica Rzeczypospolitej
Prawica Rzeczypospolitej na Facebook
Prawica Rzeczypospolitej na YouTube
ECPM

Wsparcie

Newsletter Prawicy
Jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach na stronie i działalności Prawicy.
» Zamawiam
Struktury lokalne
Do pobrania
Logo Prawicy Rzeczypospolitej.
Logo Prawicy Rzeczypospolitej
Szukaj
Aktualności
Bolesław Piecha nowym senatorem z okręgu rybnickiego

Po zliczeniu wszystkich głosów w wyborach uzupełniających do senatu na terenie zdominowanym przez Platformę Obywatelską w okręgu Rybnickim najwięcej głosów uzyskał Bolesław Piecha uzyskując ponad 28%, kandydat PiS popierany między innymi przez Prawice Rzeczypospolitej pełne wyniki wyborów uzupełniających
(Na terenie zdominowanym przez PO w 2011roku-22,18% a 2013roku-28,48%)

W mediach m. in. - Dziennik Zachodni, Rzeczpospolita, Interia

Rybnik: Marek Jurek poparł Bolesława Piechę na senatora

Marek Jurek przyjechał we wtorek do Rybnika, by poprzeć startującego w wyborach uzupełniających do Senatu kandydata PiS Bolesława Piechę. Wybory, rozpisane po śmierci senatora PO Antoniego Motyczki, odbędą się w najbliższą niedzielę. Jurek ocenił, że rybnickie wybory mają znaczenie ogólnopolskie, ponieważ będą swoistym barometrem poparcia dla zmian w kraju.

"Za tydzień Rybnik będzie mówił za całą Polskę i do całej Polski. Jest szansa, że ten głos, który pójdzie z Rybnika, usłyszy cała Polska, i to może być głos o potrzebie zmiany politycznej. W tym sensie jest to wielka szansa również dla wyborców tego okręgu" - uważa b. marszałek Sejmu.

Jurek podkreślił, że priorytety Prawicy Rzeczypospolitej - także w europarlamencie - to m.in. sprawy cywilizacji życia, praw rodziny, polskiej polityki europejskiej, budowania silnej opinii chrześcijańskiej w Europie oraz obrony waluty narodowej jako trwałego elementu polskiej polityki gospodarczej i konkurencyjności gospodarki.

Lider Prawicy Rzeczypospolitej podkreślił, że działalność jego partii nie jest konkurencyjna wobec PiS, ale komplementarna. Wyraził przekonanie, że Polska potrzebuje nurtu chrześcijańsko-konserwatywnego ze zdolnością inicjatywy politycznej.

Jurek skrytykował fakt, że apelowi do Sejmu o przyjęcie rezolucji w sprawie obrony prawa do życia dzieci poczętych in vitro nie został dotąd nadany dalszy bieg. Projekt rezolucji został zgłoszony w marcu, w Narodowym Dniu Życia, przez Jurka oraz posła PiS Jana Dziedziczaka.

Źródło: Dziennik Zachodni, Rzeczpospolita, InteriaCopyright © Prawica Rzeczypospolitej

[ wykonanie ]