Prawica Rzeczypospolitej
Prawica Rzeczypospolitej na Facebook
Prawica Rzeczypospolitej na YouTube
ECPM

Wsparcie

Newsletter Prawicy
Jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach na stronie i działalności Prawicy.
» Zamawiam
Struktury lokalne
Do pobrania
Logo Prawicy Rzeczypospolitej.
Logo Prawicy Rzeczypospolitej
Szukaj
Aktualności
28-02-2013
Oświadczenie Prawicy Rzeczypospolitej z okazji Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych

„Wyklęci przez zdrajców – są bohaterami w naszych sercach”


Prawica Rzeczypospolitej składa hołd Żołnierzom Polski Walczącej, którzy nie złożyli broni i kontynuowali walkę po narzuceniu Polsce przez Związek Sowiecki kolaboracyjnych rządów komunistycznych. Wyklęci przez zdrajców –są bohaterami w naszych sercach. Na nas wszystkich spoczywa obowiązek moralnego wynagrodzenia ich ofiary, poświęceń i wyrzeczeń.


Z uznaniem przyjmujemy więc fakt oddania przez Sejm Rzeczypospolitej należnego hołdu żołnierzom Narodowych Sił Zbrojnych w 70. rocznicę powstania tej formacji. Wypełnieniem ciążącego na Rzeczypospolitej obowiązku pamięci są też prowadzone przez zespół Instytutu Pamięci Narodowej prace ekshumacyjne ofiar zbrodni komunistycznych na Powązkach Wojskowych w Warszawie. Mamy nadzieję, że pozwolą one na godne pogrzebanie bohaterów walki o niepodległą Polskę.


Jednocześnie wyrażamy najgłębszy protest wobec wypowiedzi obrażających pamięć żołnierzy Polski do końca Walczącej. Z oburzeniem odnotowujemy głos przywódcy SLD, partii wywodzącej się wprost z kolaboracyjnej PZPR, który w debacie sejmowej znieważał służbę żołnierzy NSZ. Równie oburzająca, a bardziej znacząca ze względu na pozycję autora, była wypowiedź na temat Narodowych Sił Zbrojnych Pawła Machcewicza, głównego (!) doradcy w Gabinecie Politycznym premiera Tuska i dyrektora Muzeum II Wojny Światowej. Mimo protestów organizacji kombatanckich, społecznych i politycznych wypowiedź ta nie spotkała się z żadnymi słowami potępienia, a nawet dezaprobaty, ze strony premiera Tuska i rządu. Wypowiedzi te pokazują, że ciągle trwa walka o pełne potępienie zła komunizmu i oddanie czci tym, którzy mieli odwagę nie tylko przeciw niemu protestować, ale z nim czynnie walczyć.


Apelujemy do Wszystkich Polaków o udział w obchodach Dnia Pamięci. Na znak czci dla Żołnierzy Wyklętych wywieśmy 1 marca biało-czerwone flagi na naszych domach.


(-) Marek Jurek
Prezes Prawicy Rzeczypospolitej

(-) Krzysztof Kawęcki
Wiceprezes ZG Prawicy Rzeczypospolitej

__________________________________________

Zapraszamy na obchody m. in. Żołnierzy Wyklętych.
całość Warszawskich obchodów
obchody w Kutnie

__________________________________________

Relacje z obchodów w Kutnie oraz Warszawie na Pradze i Śródmieściu

Załączniki:Copyright © Prawica Rzeczypospolitej

[ wykonanie ]