Prawica Rzeczypospolitej
Prawica Rzeczypospolitej na Facebook
Prawica Rzeczypospolitej na YouTube
ECPM

Wsparcie

Newsletter Prawicy
Jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach na stronie i działalności Prawicy.
» Zamawiam
Struktury lokalne
Do pobrania
Logo Prawicy Rzeczypospolitej.
Logo Prawicy Rzeczypospolitej
Szukaj
Aktualności
10-11-2012
Apel do władz publicznych przed Świętem Niepodległości - Bez prowokacji!

Prawica Rzeczypospolitej zwraca się do wszystkich osób wykonujących władzę w zakresie bezpieczeństwa publicznego o przeciwdziałanie wszelkim działaniom, które nieodpowiedzialni funkcjonariusze władz publicznych mogą podejmować przeciw prawom obywatelskim lub w celu zakłócenia obchodów Święta Niepodległości. Zwracamy się z tym szczególnym apelem w poczuciu realnego niebezpieczeństwa prowokacji przeciw obchodom niepodległościowym.

Obserwujemy zupełnie niezrozumiałe próby inwigilacji i indagowania uczestników Marszu Niepodległości. Będziemy domagali się w tej sprawie wyjaśnień ze strony władz. Czasami wrogość wobec przygotowywanych obchodów przybiera formy absurdalne. Dwa dni przed Świętem Narodowym w Warszawie, pod pomnikiem Romana Dmowskiego, policja potraktowała wycieczkę jednego z warszawskich gimnazjów jak nielegalne zgromadzenie – mimo wyjaśnień nauczycielki i widocznego gołym okiem wieku uczniów.

Niestety, w działania te wciągani są funkcjonariusze służb publicznych powołanych dla ochrony praw Polaków.

Przypominamy nasz apel do MSW o uniemożliwienie działania na terenie naszego kraju niemieckich i innych bojówek anarcho-komunistycznych, świadomie zakłócających obchody naszego narodowego święta.

Święto Niepodległości to nasza wspólna sprawa – w tym dniu na wszystkich osobach wykonujących władzę publiczną spoczywa szczególny obowiązek postępowania tak, by Polacy mieli poczucie, że mamy państwo, które służy dobru wspólnemu i chroni nasze prawa.

(-) Marek Jurek
Prezes Prawicy Rzeczypospolitej

(-) Marian Piłka
Wiceprezes ZG Prawicy RzeczypospolitejCopyright © Prawica Rzeczypospolitej

[ wykonanie ]