Prawica Rzeczypospolitej
Prawica Rzeczypospolitej na Facebook
Prawica Rzeczypospolitej na YouTube
ECPM

Wsparcie

Newsletter Prawicy
Jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach na stronie i działalności Prawicy.
» Zamawiam
Struktury lokalne
Do pobrania
Logo Prawicy Rzeczypospolitej.
Logo Prawicy Rzeczypospolitej
Szukaj
Aktualności
14-09-2012
Protest ostrzegawczy w obronie Polaków na Litwie

14 września w Warszawie został zapoczątkowany "Protest ostrzegawczy w obronie Polaków na Litwie" w ramach którego delegacja w osobach wiceprezesa Prawicy Rzeczypospolitej Krzysztofa Kawęckiego oraz przewodniczącego MEMORIAE FIDELIS Aleksandra Szychta przekazali Apel w sprawie dyskryminowanych polaków na Litwie do Komisarza OBWE ds. Mniejszości Narodowych Knuta Vollebæk (apel przesyłam w załączniku).

Po złożeniu Apelu odbyła się pikieta pod kancelarią na której zostały przypomniane obietnice premiera Donalda Tuska z przed roku "Stosunki Polski z Litwą będą tak dobre, jak dobre będą stosunki państwa litewskiego z polską mniejszością". Rok po tych słowach sytuacja Polaków na Litwie w dalszym ciągu się pogarsza.

Pikieta została zakończona wręczeniem Apelu(w załączniku) do Premiera który został przekazany po spotkaniu WICEPREZESA FEDERACJI ORGANIZACJI KRESOWYCH Adama Chajewskiego , wiceprezesa Prawicy Rzeczypospolitej Krzysztofa Kawęckiego, Prezesa STOWARZYSZENIA KOLIBER Seweryna Szwarockiego oraz przewodniczącego MEMORIAE FIDELIS Aleksandra Szychta z urzędnikami departamentu do spraw uchodźstwa. W pikiecie wśród kilkudziesięciu osób też m. in.Bogusław Nizieński w latach 1999–2004 Rzecznik Interesu Publicznego oraz wiceprezes Prawicy Marian Piłka.

Po pikiecie pod kancelarią premiera protestujący przeszli pod Ambasadę Litwy gdzie przedstawiciele pozostaną do jutra pod Ambasadą.


W załączniku-
1) Apel do Komisarza OBWE ds. Mniejszości Narodowych Knuta Vollebæk
2) Apel do Premiera Donalda Tuska
3) Skan Podpisów pod Apelem
4) zdjęcia z pikiety do wykorzystywania za fot. Prawy.pl - Agata BruchwaldCopyright © Prawica Rzeczypospolitej

[ wykonanie ]