Prawica Rzeczypospolitej
Prawica Rzeczypospolitej na Facebook
Prawica Rzeczypospolitej na YouTube
ECPM

Wsparcie

Newsletter Prawicy
Jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach na stronie i działalności Prawicy.
» Zamawiam
Struktury lokalne
Do pobrania
Logo Prawicy Rzeczypospolitej.
Logo Prawicy Rzeczypospolitej
Szukaj
Aktualności
25-06-2012
Konferencja o profesorze Wiesławie Chrzanowskim

Marszałek Marek Jurek na konferencji o Marszałku Wiesławie Chrzanowskim, 25 czerwca 2012 r. godz. 12:00 w Warszawie (Biblioteka Uniwersytecka sala 316 - ul. Dobra 56/66)


„Wiesław Chrzanowski. Historia – polityka – idee” to tytuł konferencji organizowanej przez Muzeum Historii Polski z inicjatywy przyjaciół, uczniów i współpracowników Marszałka Chrzanowskiego – Aleksandra Halla, Marka Jurka, Roberta Kostro, Roberta Kuraszkiewicza, Ewy Miereckiej, Piotra Miereckiego, Wiesława Walendziaka i Piotra Zycha.

Konferencja odbędzie się 25 czerwca w Bibliotece Uniwersyteckiej w Warszawie. Celem konferencji jest odtworzenie drogi życiowej i postawy politycznej Wiesława Chrzanowskiego jako próby świadomej realizacji określonej koncepcji politycznej.

Profesor Wiesław Chrzanowski był politykiem, wychowawcą i twórcą idei. Całym swoim życiem służył Ojczyźnie. Był najwybitniejszym przedstawicielem nurtu chrześcijańsko-narodowego w powojennej Polsce. W trudnych czasach wojny, komunizmu, a następnie budowy wolnej Polski pragnął realizować i twórczo rozwijać bliską sobie tradycję polityczną. Wiesław Chrzanowski – jak napisał o nim Rafał Matyja w artykule na stronie internetowej MHP – był też jednym z niewielu łączników między Polską międzywojenną a czasami współczesnym, dzięki któremu wielu ludzi zyskiwało pogłębioną wizję prawicy. Profesor Chrzanowski zmarł 29 kwietnia br.

25 czerwca 2012 r. godz. 10:15
Biblioteka Uniwersytecka w Warszawie (ul. Dobra 56/66) sala 316

Źródło: Muzeum Historii Polski

Załączniki:Copyright © Prawica Rzeczypospolitej

[ wykonanie ]