Prawica Rzeczypospolitej
Prawica Rzeczypospolitej na Facebook
Prawica Rzeczypospolitej na YouTube
ECPM

Wsparcie

Newsletter Prawicy
Jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach na stronie i działalności Prawicy.
» Zamawiam
Struktury lokalne
Do pobrania
Logo Prawicy Rzeczypospolitej.
Logo Prawicy Rzeczypospolitej
Szukaj
Aktualności
05-06-2012
Kolejne Marsze w obronie wolnych mediów i TV Trwam

W dniu 5 czerwca 2012 r. odbył się Marsz w obronie wolności słowa - TV Trwam w Krakowie – Nowej Hucie.
W marszu który był poprzedzony Mszą Świętą uczestniczyli również członkowie i sympatycy Prawicy Rzeczypospolitej i Polskiego Forum Ludowo Chrześcijańskiego „Ojcowizna” : Leszek Murzyn, Ryszard Popiełuszko, Janusz Rusak, Stanisław Kleszcz, Mieczysław Majcher i wielu działaczy ziemi małopolskiej.

______________________________________


W dniu 26 maja b.r. w Gdyni odbył się Marsz w obronie wolności słowa - TV Trwam zorganizowany przez Społeczny Komitet Organizacji Marszu w obronie wolności słowa w Gdyni ,którego powstanie zainicjowali gdyńscy działacze Prawicy. Komitet i jego Apel do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji sygnowało blisko 20 organizacji katolickich i patriotycznych z terenu Gdyni i Pomorza na czele z Radą Oddziału Gdynia Zarządu Regionu Gdańskiego NSZZ „Solidarność”.
Marsz rozpoczął się od uroczystej Mszy Św. w intencji Ojczyzny za przyczyną Matki Słowa z Kibeho odprawionej w Kościele OO Redemptorystów. Następnie odbył się przemarsz ul Swiętojańską, w którym wzięło udział blisko 5 tysięcy osób.
Pod pomnikiem upamiętniającym wydarzenia Grudnia 1970 - Gdyńskimi Krzyżami odczytano Apel w obronie mediów katolickich w Polsce - Telewizji Trwam i Radia Maryja po czym zabrali głos pomorscy posłowie w osobach Janusza Śniadka ,Doroty Arciszewskiej-Mielewczyk i Andrzeja Jaworskiego oraz odczytano wystąpienie do zgromadzonych Przewodniczącego Prawicy Marka Jurka .

______________________________________


(Zawiercie) Kilkaset osób wyszło 20 maja na ulice Zawiercia w marszu przeciwko dyskryminacji wolnych mediów i Telewizji Trwam.
Chcemy pluralizmu w środkach masowego przekazu. Rozpoczynamy modlitwą… Naszym celem nie jest jątrzenie, a zwrócenie uwagi na to, co nie powinno mieć miejsca – powiedział rektor bazyliki Zenon Gajda. Wśród zebranych znalazł się prezes Prawicy Rzeczypospolitej Marek Jurek.

Marek Jurek zauważył, że zabrakło jednego hasła, które było wypowiadane trzydzieści lat temu i nadal jest aktualne. Manifestanci szybko zorientowali się, o co chodzi i zaczęli nawoływać: „Tu jest Polska!”. Zrobiło się poruszenie. Spadły oklaski.

- Polska wtedy czekała na niepodległość i pamiętamy, gdzie była - tam gdzie powiewały biało-czerwone flagi, tam gdzie ludzie się nie bali. Czasy się zmieniły, dzisiaj wycisza się mikrofony. Zebraliśmy się po to, by nie zgodzić się na to. Jeżeli Polska ma mówić, to musimy mieć wolne media i takie, w których na pierwszym miejscu jest Bóg. Podstawą życia społecznego nie są ambicje polityków, ani wygoda tych ludzi, którym się powodzi. Podstawą jest każda rodzina. Walczymy w obronie Telewizji Trwam, dlatego, że chcemy mieć media, które nie milczą o tym, że w polskich aptekach zaleca się sprzedaż środków poronnych. Chcemy uczciwej debaty o pakcie fiskalnym, chcemy zachować suwerenność w sprawach naszego budżetu. By za 10 lat nikt nam nie mówił, że mamy zaniechać polityki prorodzinnej, bo takie są zalecenia polityki finansowej Unii Europejskiej. Jeśli chcemy w tym przełomowym dla naszej ojczyzny momencie decydować o naszych sprawach, musimy mieć wolne media. Chcemy usłyszeć głos naszych przekonań. Pamiętam jak kilkanaście lat temu przez decyzje wstrzymujące przydziały częstotliwościowe, utrudniające dostęp do odbiorców praktycznie doprowadzono do upadku Telewizję Niepokalanów. W 1996 likwidowano konserwatywne programy patriotyczne i prawicowe – artykułował były Marszałek Sejmu do zebranych.

Źródło: Kurier Zawierciński

______________________________________


M.J. – TV Trwam jest dobrem dla całej Polski, dla debaty publicznej. To nie tylko kwestia wartości cywilizacji chrześcijańskiej, ale po prostu demokracji. A politycy powinni kierować się chrześcijańskim sumieniem – bo czym mieliby się kierować? Poleceniami partyjnymi? Interesem osobistym?
KZ –Nieprzyznanie koncesji na multipleksie TV Trwam było związane z kwestią finansową?
M.J. – TV Trwam działa od wielu lat, a to jest najlepszy dowód jej kompetencji finansowych i technicznych. To zawsze było zasadniczym wyznacznikiem decyzji koncesyjnych wobec stacji radiowych i telewizyjnych. W tej sprawie wkrótce napiszę formalnie, w ramach trwających konsultacji społecznych, do obecnego przewodniczącego Rady – jako jej były przewodniczący.
Źródło: Kurier Zawierciański

______________________________________

Oświadczenie Prawicy Rzeczypospolitej w sprawie pomijaniu TV Trwam w przyznawaniu koncesji z 17 grudnia
http://prawicarzeczypospolitej.org/aktualnosci,pokaz,1062

Oświadczenie Prawicy Rzeczypospolitej w sprawie TV Trwam z 17 stycznia
http://prawicarzeczypospolitej.org/aktualnosci,pokaz,1132

Apel Prawicy Rzeczypospolitej w sprawie obrony wolności mediów i zagrożenia dla demokracji z 15 marca
http://wpolityce.pl/artykuly/24835-apel-w-sprawie-obrony-wolnosci-mediow-i-zagrozenia-dla-demokracji

Prawica w Sulechowie działa - m. in. o TV Trwam i polityce prorodzinnej z 21 marca
http://prawicarzeczypospolitej.org/aktualnosci,pokaz,1158
______________________________________


img


img


img


imgCopyright © Prawica Rzeczypospolitej

[ wykonanie ]