Prawica Rzeczypospolitej
Prawica Rzeczypospolitej na Facebook
Prawica Rzeczypospolitej na YouTube
ECPM

Wsparcie

Newsletter Prawicy
Jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach na stronie i działalności Prawicy.
» Zamawiam
Struktury lokalne
Do pobrania
Logo Prawicy Rzeczypospolitej.
Logo Prawicy Rzeczypospolitej
Szukaj
Aktualności
26-01-2012
Oświadczenie Prawicy Rzeczypospolitej w sprawie podpisania przez Polskę porozumienia ACTA

Prawica Rzeczypospolitej pragnie wyrazić swój zdecydowany sprzeciw dla podpisywania porozumienia ACTA.

Umowa ta została przygotowana z pominięciem konsultacji społecznych. Całkowita niechęć rządu do konsultacji społecznych poprzedzona próbą ukrycia tej umowy międzynarodowej wskazuje na całkowite nieliczenie się z opinią obywateli i prawem społeczeństwa do informacji i swobodnego wyrażania poglądów które gwarantuje Konstytucja Rzeczypospolitej.

Prawica Rzeczypospolitej wyraża swoje poparcie dla ministra sprawiedliwości Jarosława Gowina, który stwierdził, że porozumienie ACTA budzi wiele kontrowersji, m.in. czy środki karne, które daje, są współmierne do skali problemu, a także, że polskie przepisy są wystarczające w tym zakresie.

Jest to kolejna umowa godząca nie tylko w interes naszego kraju, ale także w interes internautów z całego świata. Podobnie jak w przypadku ustawy o przeciwdziałaniu przemocy w rodzinie, umowa ACTA skutkuje tylko coraz większą władzą urzędników w stosunku do obywatela. Prawica Rzeczypospolitej kategorycznie sprzeciwia się takiej sytuacji. Ponieważ z wyżej wymienionych powodów umowa jest sprzeczna z interesem publicznym i w żaden sposób go nie chroni apelujemy do Polskiego Rządu o nie ratyfikowanie porozumienia ACTA.


(-) Tomasz Miller
Rzecznik Prawicy Rzeczypospolitej


Komentuj w mediach:

m.in.

Wpolityce.pl: Prawica Rzeczypospolitej ws. ACTA: godzi w interes naszego kraju, ale także w interes internautów z całego świata

Stefczyk.info: Prawica Rzeczypospolitej przeciw ACTA

Załączniki:Copyright © Prawica Rzeczypospolitej

[ wykonanie ]