Prawica Rzeczypospolitej
Prawica Rzeczypospolitej na Facebook
Prawica Rzeczypospolitej na YouTube
ECPM

Wsparcie

Newsletter Prawicy
Jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach na stronie i działalności Prawicy.
» Zamawiam
Struktury lokalne
Do pobrania
Logo Prawicy Rzeczypospolitej.
Logo Prawicy Rzeczypospolitej
Szukaj
Aktualności
22-01-2012
Z Bloga Tomasza Millera: Strasznie i śmiesznie

We wtorek wysłałem do mediów oświadczenie Prawicy Rzeczypospolitej w sprawie TV Trwam. Jeżeli ktoś go nie czytał to podaję link. Zazwyczaj po wysłaniu jakiejkolwiek wiadomości, przed upływem godziny w Internecie można już znaleźć kilka stron, które opublikowały dane oświadczenie. Tym razem jednak było inaczej.

Gdy już zaczynałem myśleć, że popełniłem jakiś błąd przy wysyłaniu tegoż e-maila na stronie www.franciszkanska3.pl pojawiło się nasze oświadczenie, ale dopiero jakieś 8 godzin po tym jak przesłałem powyższego e-maila. Następne były Radio Maryja, portal www.wpolityce.pl i kilka innych mniejszych portali. Zapewne powodem tak wielkiego opóźnienia był fakt, że nasze oświadczenie zbiegło się w czasie z kolejnym oświadczeniem Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji w sprawie TV Trwam.

Argumenty Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji są ostatnio cały czas podważane. Jako dowód na polityczność decyzji KRRiT przedstawia się dane z których wynika, że fundacja Lux Veritatis dysponuje dużo większymi finansami od choćby nadawców takich stacji jak POLO TV, czy Eska TV. Chętnie poznałbym też sytuację finansową Telewizji Polskiej, która ostatnio aż do obrzydzenia bombarduje nas reklamówkami zniechęcającymi do płacenia abonamentu. Celowo napisałem „zniechęcającymi”, bo ilość tych reklam jest nie do zniesienia.

Nie od dziś jednak wiadomo, że TV Trwam od pewnego czasu pozostawała jedyną ogólnopolską stacją telewizyjną, która nie była wygodna dla obecnej koalicji rządzącej. Jaki stosunek do PO miały Polsat czy TVN? Dowody na łagodnie mówiąc sympatię ze strony TVN można znaleźć codziennie bez liku. Jeśli chodzi o Polsat to wystarczy poszukać w Internecie słynnej już rozmowy Jarosława Gugały z Mariuszem Błaszczakiem.

Ostatnio wiele się mówi o problemach finansowych grupy ITI. Coraz bliższa jest podobno sprzedaż telewizji TVN. Krajowa Rada Radiofonii chyba również podzielała te obawy i nie przyznała koncesji… TVN Meteo. Coś tu nie gra. Czyżby za finanse TVN Meteo odpowiadał kto inny niż za finanse TVN24?

Na zakończenie zaprezentuję krótką odpowiedź na oświadczenie Prawicy Rzeczypospolitej, którą przesłał mi jeden z dziennikarzy Polsatu. Jego odpowiedź brzmiała „strasznie i śmiesznie”. Na moje pytanie „Co w tym śmiesznego? Nie twierdzę, że TV Trwam jest stacją idealną, ale czy taką jest TVN chociażby? Każda telewizja ma prawo istnieć o ile jej programy nie łamią prawa.” dziennikarz Polsatu odpisał: „czy ktoś zdelegalizował TV Trwam, choć jej programy łamią prawo? Zadałem mu więc kolejne pytanie: „jakiś przykład łamania prawa poproszę? A czy ktoś zdelegalizował TVN
za jawne kłamstwa na antenie?” Niestety na te pytania już nie odzyskałem odpowiedzi. No ale w pewnym sensie rozumiem tego dziennikarza. Jak zabraknie TV Trwam to Polsat ( o zgrozo) stanie się najmniej prorządową stacją telewizyjną…


Skomentuj u źródła: Salon24, FrondaCopyright © Prawica Rzeczypospolitej

[ wykonanie ]