Prawica Rzeczypospolitej
Prawica Rzeczypospolitej na Facebook
Prawica Rzeczypospolitej na YouTube
ECPM

Wsparcie

Newsletter Prawicy
Jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach na stronie i działalności Prawicy.
» Zamawiam
Struktury lokalne
Do pobrania
Logo Prawicy Rzeczypospolitej.
Logo Prawicy Rzeczypospolitej
Szukaj
Aktualności
02-01-2012
Podpisz Apel - NIE podwyżce podatków dla Rodzin wychowujących dzieci !!!

Na skutek ciągłych podwyżek podatków dla rodzin wychowujących dzieci ruszamy z akcją zbierania podpisów pod Apelem o zaniechanie takiego działania.
Link do złożenia podpisu.

Zwiększenie obciążeń dla rodzin poprzez:

    – zniesienie dodatków porodowych oraz ulg podatkowych na dzieci dla części rodzin (wzrost ponad 250 mln zł);

    – brak waloryzacji ulgi podatkowej na dzieci, uchwalonej w 2007r. w wymiarze 1145,08zł przy ówczesnej płacy minimalnej 936zł. Obecnie proponuje się, od 2013 r., ulgę 1112zł/1668,06zł przy płacy minimalnej ponad 1500zł;

    – podniesienie podatku VAT na ubranka dla niemowląt i obuwie dla dzieci z 8% do 23% od 1stycznia 2012r. (wzrost ponad 163 mln zł)
    (Podniesienie podatku nakazał Polsce Europejskie Trybunał Sprawiedliwości, który orzekł, że preferencyjna stawka VAT w naszym kraju jest niezgodna z unijnym prawem. Polski rząd natychmiast zmienił przepisy choć np. w Anglii na te towary jest 0% Vatu. a Luksemburgu 3% czy my musimy być bardziej pro-unijni niż UE?);

    – brak waloryzacji kryterium dochodowego uprawniającego do świadczeń rodzinnych, które od 1 maja 2004r. wynosi 504zł brutto na osobę, choć z założenia miało być co najmniej równe kwocie minimalnego wynagrodzenia za pracę (w 2004r. była to kwota 824zł, a w 2012r. - ponad 1500zł).

Wzywamy Sejm Rzeczypospolitej do odrzucenia wszelkich propozycji godzących w podatkowe i społeczne prawa rodziny. Działania podjęte przeciw tym prawom świadczyłyby o całkowitej nieodpowiedzialności ich autorów. Polska przeżywa zapaść demograficzną, która – jeżeli nie odwrócimy tej tendencji w najbliższych latach – zamieni się w katastrofę. Mało liczne pokolenia nie zapełnią rynku pracy, nie zapewnią budżetowi dochodów, a starszym (czyli dziś średnim) pokoleniom – utrzymania w ramach solidarności pokoleń. Słabnąca demograficznie Polska będzie coraz mniej znaczyć w Europie.

W sytuacji, gdy na dziesięć młodych Polek i dziesięciu młodych Polaków przypada tylko dwanaścioro dzieci – sytuację Polski ratują rodziny, które są nastawione na wychowanie potomstwa. Każda z tych rodzin musi wiedzieć, że Rzeczpospolita stoi po jej stronie, a nie zrzuca na nią ciężary kryzysu. Rezerw finansowych należy szukać w środkach przeznaczanych na finansowanie partyjnych central, w obsłudze ministerstw, w odłożeniu drugorzędnych inwestycji, w zniesieniu ulg podatkowych dla użytkowników antykoncepcji, w rezygnacji z jakichkolwiek projektów finansowania laboratoriów in vitro, w konsekwentnym zniesieniu przywilejów emerytalnych funkcjonariuszy władzy kolaboracyjnej z czasów PRL (na przykład tzw. oficerów politycznych LWP).

Apelujemy do Pań i Panów Posłów! Stójcie po stronie tych, którzy chronią naszą przyszłość – po stronie rodzin wychowujących dzieci!

Dlatego też oczekujemy szybkiego wycofania się przez premiera Rządu RP z tych propozycji.

Zachęcamy do poparcia Apelu przez złożenie swojego podpisu.

Apel zostanie przekazany zarówno Premierowi Rządu jak również Prezydentowi, Marszałkom Sejmu i i Senatu oraz szefom klubów parlamentarnych.Copyright © Prawica Rzeczypospolitej

[ wykonanie ]