Prawica Rzeczypospolitej
Prawica Rzeczypospolitej na Facebook
Prawica Rzeczypospolitej na YouTube
ECPM

Wsparcie

Newsletter Prawicy
Jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach na stronie i działalności Prawicy.
» Zamawiam
Struktury lokalne
Do pobrania
Logo Prawicy Rzeczypospolitej.
Logo Prawicy Rzeczypospolitej
Szukaj
Aktualności
29-09-2011
Oświadczenie Prawicy Rzeczypospolitej przeciw przyjęciu waluty euro przez Polskę

Euro, które jeszcze wczoraj było wspólną walutą siedemnastu państw Unii Europejskiej, już nie istnieje. Wczoraj ogłosił to José Manuel Barroso, stwierdzając, że było „iluzją wierzyć, że możemy mieć unię monetarną bez unii gospodarczej”. W tę iluzję wpychali nas politycy, którzy albo nie wiedzieli dokąd prowadzą Polskę, albo ukrywali to przed społeczeństwem. Unia gospodarcza, o której mówi przewodniczący Komisji Europejskiej to nie wspólny rynek, na którym uczciwie konkurujemy. Unia gospodarcza, do której prowadzi nas dziś Komisja Europejska to ujednolicenie podatków
i kontrola budżetów, to kontrola polskiego rozwoju przemysłowego i przede wszystkim polityki prorodzinnej, to finansowa kontrola polskiego rolnictwa.

W tym zwrotnym momencie dla Europy i Polski mówimy:
wobec zmiany zasad działania strefy euro wygasają wszelkie zobowiązania Polski w tej dziedzinie. Prawica Rzeczypospolitej wzywa wszystkie partie polityczne do otwartego wypowiedzenia się przeciw wejściu Polski do strefy euro i przeciw jakimkolwiek zmianom w art. 227 Konstytucji.

Gdy Europa wchodzi w czas dynamicznych zmian – trzeba głosować na tych, którzy nie odwołają swoich poglądów pod wpływem nacisków zagranicy. Dlatego apelujemy do Wszystkich Polaków o głos solidarności na Komitet Wyborczy Prawica – lista nr 10.
PO i PiS, partie, które zawarły traktat lizboński – nie dają żadnych gwarancji konsekwentnej obrony waluty narodowej.(-) Marek Jurek
Prezes Prawicy Rzeczypospolitej

(-) Marian Piłka
Wiceprezes Prawicy RzeczypospolitejCopyright © Prawica Rzeczypospolitej

[ wykonanie ]