Prawica Rzeczypospolitej
Prawica Rzeczypospolitej na Facebook
Prawica Rzeczypospolitej na YouTube
ECPM

Wsparcie

Newsletter Prawicy
Jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach na stronie i działalności Prawicy.
» Zamawiam
Struktury lokalne
Do pobrania
Logo Prawicy Rzeczypospolitej.
Logo Prawicy Rzeczypospolitej
Szukaj
Aktualności
12-07-2011
Onet, FRONDA Wpolityce: Prawica zwiera szeregi. Konkurencja dla PiS?

Prawica Rzeczpospolitej Marka Jurka zwiera szeregi przed wyborami. Jak informuje serwis Fronda.pl, partia byłego marszałka Sejmu połączyła się z Ruchem Przełomu Narodowego Jerzego Roberta Nowaka. To już kolejny taki "transfer". Wcześniej start z list PR zapowiedziała Unia Polityki Realnej.

Jerzy Robert Nowak jest znany z wystąpień w mediach ojca Tadeusza Rydzyka. "Gazeta Wyborcza" opisuje go jako głównego ideologa Radia Maryja.

Wiceprezesem PR ma zatem zostać Krzysztof Kawęcki, dotychczasowy wiceprezes RPN, a do Rady Politycznej PR wejdzie dr Hanna Wujkowska - jako wiceprzewodnicząca, doradca w rządzie Kazimierza Marcinkiewicza, oraz profesor Tadeusz Marczak, kierownik Zakładu Studiów Geopolitycznych Uniwersytetu Wrocławskiego.

To już kolejne wzmocnienie po prawej stronie sceny politycznej. Na początku czerwca Unia Polityki Realnej ogłosiła start z list PR. Już wtedy było ogłaszane, że RPN może startować z list partii Marka Jurka. Teraz doszło jednak do połączenia obu ugrupowań.

Źródło: Onet.pl

Komentuj w mediach:


Onet.pl: Prawica zwiera szeregi. Konkurencja dla PiS?

Wpolityce: "Ruch Przełomu Narodowego podjął decyzję o połączeniu z Prawicą Rzeczypospolitej"

Fronda: Partia Jerzego Roberta Nowaka wchodzi do Prawicy Rzeczypospolitej

Fronda: Jurek: Jerzy Robert Nowak nie wstąpił do naszej partii, z Januszem Korwinem-Mikke idziemy innymi drogamiCopyright © Prawica Rzeczypospolitej

[ wykonanie ]