Prawica Rzeczypospolitej
Prawica Rzeczypospolitej na Facebook
Prawica Rzeczypospolitej na YouTube
ECPM

Wsparcie

Newsletter Prawicy
Jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach na stronie i działalności Prawicy.
» Zamawiam
Struktury lokalne
Do pobrania
Logo Prawicy Rzeczypospolitej.
Logo Prawicy Rzeczypospolitej
Szukaj
Aktualności
11-07-2011
IAR: Prawica Rzeczypospolitej - Ruch Przełomu Narodowego - połączenie PAP:Apel Marka Jurka do rządu i MSZ

Komunikat Prawicy Rzeczypospolitej z 11lipca RP 2011
http://prawicarzeczypospolitej.org/aktualnosci,pokaz,1017


11.07.2011 (IAR) - Ruch Przełomu Narodowego podjął decyzje o połączeniu się z Prawicą Rzeczypospolitej - zarówno na poziomie organizacyjnym, jak i politycznym.

Wiceprezes Ruchu Przełomu Narodowego Krzysztof Kawęcki mówi, że motywem zjednoczenia jest stworzenie silnej partii konserwatywnej. Zaznacza, że to, co łączy Ruch przełomu Narodowego z Prawcą rzeczpospolitej to przede wszystkim sprzeciw wobec państwa PO-PIS.

Dla wiceprezesa Ruchu ważna jest reprezentacja w postaci autentycznej prawicy konserwartywnej, narodowej i chrześcijańskiej w polskim parlamencie.

Krzysztof Kawęcki podkreśla, że już wcześniej niektórzy członkowie Ruchu Przełomu Narodowego zadeklarowali chęć wzięcia udziału w wyborach, startując z list Prawicy Rzeczypospolitej.

Przewodniczący Prawicy Rzeczpospolitej, Marek Jurek uważa, że współpraca w środowiskach konserwatywnych będzie owocna. Jest to bardzo ważny krok do stworzenia dobrego programu konserwatywnego dla Polski.

Decyzja zjednoczenia się z Prawicą Rzeczypospolitej została w Ruchu Przełomu Narodowego podjęta jednogłośnie, mimo iż nie wszyscy członkowie Ruchu przyłączają się do partii Marka Jurka.

Informacyjna Agencja Radiowa

_____________________________________________________

Szef Prawicy Rzeczpospolitej Marek Jurek zaapelował w poniedziałek do rządu i MSZ o zdecydowany protest wobec interwencji wiceprzewodniczącej Komisji Europejskiej Viviane Reding ws. prowadzenia przez Węgry antyaborcyjnej kampanii ze środków unijnych.
Chodzi o sprawę opisaną przez sobotnią "Rzeczpospolitą". Według gazety, węgierskie władze usunęły z ulic Budapesztu sfinansowane ze środków UE plakaty zniechęcające do aborcji. "Antyaborcyjna kampania na Węgrzech została wstrzymana zgodnie z postulatem wiceprzewodniczącej Komisji Europejskiej Viviane Reding" - wyjaśnił gazecie rzecznik luksemburskiej komisarz, Matthew Newman.

"Państwa członkowskie nie mogą wykorzystywać funduszy europejskich w celu finansowania inicjatyw antyaborcyjnych. Ta kampania jest sprzeczna z wartościami europejskimi" - cytowała "Rz" wypowiedź Reding. Według gazety, zażądała ona natychmiastowego usunięcia plakatów i zagroziła rządowi Viktora Orbana sankcjami finansowymi.

Szef Prawicy Rzeczypospolitej Marek Jurek zaapelował na poniedziałkowej konferencji prasowej do polskiego rządu, a w szczególności do szefa MSZ, "o zdecydowany protest" wobec stanowiska wiceprzewodniczącej Komisji Europejskiej. "Jednocześnie apelujemy do opozycji parlamentarnej o zgłoszenie w Sejmie projektu rezolucji, która będzie domagać się protestu od polskiego rządu i pokaże Unii, że szacunek dla życia od poczęcia powinien być wspólną zasadą promowaną przez wszystkie jej państwa" - podkreślił.

W jego opinii, "Polska na forum unijnym powinna promować wartości cywilizacji życia i przeciwstawiać się kontrkulturze śmierci". "Europa powinna być Europą wierną swojemu chrześcijańskiemu, humanistycznemu dziedzictwu" - zaznaczył.

Przewodniczący Prawicy Rzeczypospolitej poinformował również o przystąpieniu do struktur Prawicy Rzeczpospolitej Ruchu Przełomu Narodowego prof. Jerzego Roberta Nowaka - publicysty m.in. "Radia Maryja" i "Naszego Dziennika". Według przedstawiciela tej formacji Krzysztofa Kawęckiego, Nowak poparł włączenie Ruchu do Prawicy Rzeczypospolitej, ale nie przystąpił do partii.

W wyborach do Sejmu Prawica Rzeczypospolitej stworzy wspólne listy z Unią Polityki Realnej, Stronnictwem Ludowym Ojcowizna i Ruchem Przełomu Narodowego.

PAP
________________________________________________________

Komentuj w mediach:

IAR po konferencji - Prawica Rzeczypospolitej - Ruch Przełomu Narodowego - połączenie

FRONDA: Jurek: Wesprzyjmy Węgrów


Wiara.pl - Marek Jurek do rządu i MSZ: trzeba bronić węgierskiej kampanii pro-life


Dziennik.pl: Marek Jurek do rządu: Trzeba bronić węgierskiej kampanii pro-life


IAR po konferencji - Wybory - Prawica Rzeczypospolitej - postulaty


PAP po konferencji - Jurek: wspierać węgierską akcję pro-life


WP - "Polska powinna bronić węgierskiej kampanii pro-life"


Wyborcza/PAP - Marek Jurek do rządu i MSZ: trzeba bronić węgierskiej kampanii pro-life


___________________________________________________________

RPN - Łódź

Prawica Rzeczpospolitej i Ruch Przełomu Narodowego razemCopyright © Prawica Rzeczypospolitej

[ wykonanie ]