Prawica Rzeczypospolitej
Prawica Rzeczypospolitej na Facebook
Prawica Rzeczypospolitej na YouTube
ECPM

Wsparcie

Newsletter Prawicy
Jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach na stronie i działalności Prawicy.
» Zamawiam
Struktury lokalne
Do pobrania
Logo Prawicy Rzeczypospolitej.
Logo Prawicy Rzeczypospolitej
Szukaj
Aktualności
03-07-2011
Konwencja w Lublinie - notatki prasowe i telewizyjne

02.07.2011 (IAR) - Marek Jurek - szef Prawicy Rzeczpospolitej za najważniejszą sprawę na początku naszej prezydencji uznał jednoznaczną deklarację, że Polska nie zrezygnuje ze swojej waluty. Były marszałek Sejmu, wyjaśniał na konferencji w Lublinie, że sprawujący władzę politycy mogą mówić o likwidacji naszej narodowej waluty, by przypodobać się za granicą.

Tymczasem jak uważa Marek Jurek, argumentów za pozostawieniem złotego jest wiele. W jego ocenie, utrzymanie złotówki to gwarancja konkurencyjności polskiej gospodarki, na rynkach zewnętrznych oraz obrona Polski przed kryzysem na międzynarodowych rynkach finansowych oraz niezależność wewnątrz UE.

Marek Jurek zapowiedział w Lublinie, że Prawica Rzeczpospolitej pójdzie do jesiennych wyborów w porozumieniu z innymi partiami - jak UPR, Stronnictwo Piast czy Ruch Ludowy Ojcowizna. Marek Jurek zapowiedział, że rozmowy będą też prowadzone z PJN. Ostateczny kształt list wyborczych ma być znany w ciągu miesiąca.

Źródło: IAR Lublin

W TVP Info o godzinie 18:38 zaczyna się materiał o wizycie Marszałka. (7.50minucie Panoramy Lubelskiej)

Radio Lublin - Marek Jurek w Lublinie: Złotówka broni nas przed kryzysem

Materiał z Internetowej Telewizji Lublin: Jednoczenie prawicy

Kurier Lubelski: Jurek w Lublinie: Prawica RP chce zdobyć milion głosów
Lider Prawicy RP podkreślał, że jednym z głównych elementów kampanii wyborczej "prawicowego bloku" będzie walka o utrzymanie w Polsce narodowej waluty i nie wchodzenie do strefy euro. - W krajach posługujących się unijna walutą będzie coraz więcej przypadków kryzysu finansowego jakie obserwujemy w Grecji - dodawał Bartosz Jóźwiak, prezes UPR.Copyright © Prawica Rzeczypospolitej

[ wykonanie ]