Prawica Rzeczypospolitej
Prawica Rzeczypospolitej na Facebook
Prawica Rzeczypospolitej na YouTube
ECPM

Wsparcie

Newsletter Prawicy
Jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach na stronie i działalności Prawicy.
» Zamawiam
Struktury lokalne
Do pobrania
Logo Prawicy Rzeczypospolitej.
Logo Prawicy Rzeczypospolitej
Szukaj
Aktualności
26-06-2011
TVP: Marek Jurek w Rzeszowie

Pierwszych kandydatów na posłów i senatorów ma już Prawica Rzeczypospolitej dziś w Rzeszowie odbyła się konwencja wyborcza tego ugrupowania. Na której szef partii Marek Jurek mówił, że jego zdaniem najważniejsze jest wystawienie w jesiennych wyborach- silnej reprezentacji prawicy chrześcijańskiej, która byłaby alternatywą i dla PO i PiS-u.


Prawica Rzeczypospolitej stawia przede wszystkim na wolną przedsiębiorczość, by likwidować wszystko to co staje na drodze szybkiego rozwoju kraju. A także na prawa rodzin wychowujących dzieci zwłaszcza na obniżenie im podatków.
-”Uważam, że obniżki podatków dla rodzin powinny być przede wszystkim poprzez zwrot ryczałtowej części VAT na każde wychowywane dziecko.”

W jesiennych wyborach do Sejmu i Senatu Prawica Rzeczypospolitej wystartuje między innymi z Unią Polityki Realnej, Stronnictwem PIAST i "Ojcowizną". Jak twierdzi Marek Jurek jego partia chce także rozmawiać z innymi, którym bliskie są wartości chrześcijańskie. Zwłaszcza z ugrupowaniem Polska Jest Najważniejsza.
-”Jeżeli PJN chciałby budować silną partię, która byłaby alternatywą nie tylko podczas tych wyborów, ale i później dla największych partii to jesteśmy otwarci na daleko idące rozmowy.”

To od efektów tych rozmów będzie zależał kształt list wyborczych. Już wiadomo jednak, że pewnymi kandydatami Prawicy Rzeczypospolitej na posłów będą: Bogdan Romaniuk obecny radny sejmiku wojewódzkiego oraz Wojciech Winter. Do Senatu partia chce zaś wystawić Mieczysława Maziarza i Dariusza Kłeczka. Obaj w przeszłości zasiadali już w wyższej izbie parlamentu.

Źródło: TVP Rzeszów - Krzysztof KuchajCopyright © Prawica Rzeczypospolitej

[ wykonanie ]