Prawica Rzeczypospolitej
Prawica Rzeczypospolitej na Facebook
Prawica Rzeczypospolitej na YouTube
ECPM

Wsparcie

Newsletter Prawicy
Jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach na stronie i działalności Prawicy.
» Zamawiam
Struktury lokalne
Do pobrania
Logo Prawicy Rzeczypospolitej.
Logo Prawicy Rzeczypospolitej
Szukaj
Ludzie Prawicy Rzeczypospolitej

Marek
Grzelaczyk


Pełnione funkcje: członek zarządu
pełnomocnik okręgowy - Chełm
Kontakt:Zamość,
508022130
e-mail: marasgrzela@o2.pl

Nazywam się Marek Grzelaczyk. Urodziłem się 19 sierpnia 1961 roku. Jestem polskim politykiem, samorządowcem. W roku 1986 ukończyłem studia na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim, uzyskując tytuł zawodowego magistra prawa.

W latach 1989 - 1990 byłem doradcą prawnym NSZZ Solidarność o/Zamość. Od 1990 do 1997 roku pracowałem kolejno jako zastępca dyrektora Wojewódzkiego Biura Pracy, zastępca dyrektora ds. ekonomicznych Wojewódzkiego Szpitala w Zamościu i zastępca dyrektora Rejonu Energetycznego Krasnystaw.

W latach 1997-1998 pełniłem funkcję wojewody zamojskiego, a następnie do 2002 przez jedną kadencję byłem prezydentem Zamościa. Od 2003 roku zajmuje kierownicze stanowiska w spółkach prawa handlowego, m.in. V-ce Prezes Zarządu Zamojska Dyrekcja Inwestycji Sp. z o.o. (2003-2004 r.), Prezes Zarządu CONSEIL DEVELOPMENT ALFA Sp. z o.o. (2005). Obecnie jestem Prezesem Zarządu "INWEST-FS" Sp. z o.o. w Lublinie.

Należałem do Zjednoczenia Chrześcijańsko-Narodowego i w jego ramach do AWS. Później byłem członkiem Przemierza Prawicy i PiS, z ramienia którego bez powodzenia kandydowałem do Sejmu w 2001 roku. W 2007 roku zostałem członkiem Prawicy Rzeczypospolitej. W tym samym roku, w przedterminowych wyborach, bezskutecznie ubiegałem się o mandat senatora z ramienia KWW Prawicy Marka Jurka w okręgu chełmskim.

Obecnie jestem jednym z liderów Prawicy Rzeczypospolitej w województwie lubelskim.

http://www.prawica-lubelskie.yoyo.pl/

http://www.grzelaczyk.pl/kontakt.htmlCopyright © Prawica Rzeczypospolitej

[ wykonanie ]